GeriEğitim Öğrencilere ücretsiz göz muayenesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere ücretsiz göz muayenesi

Abone Olgoogle-news

GEÇEN ay şehit ve gazi aileleriyle yakınlarını parasız muayene edip tedavilerine başlayan Aydınlı doktorlar, şimdi de tüm ilköğretim öğrencilerini parasız göz muayenesinden geçirme, yoksul olanların da gerektiğinde gözlük ve ilaçlarını temin etme kararı aldı.

Aydın Adnan Menderes Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turgay Aktunç, Özsoy Optik Gözlük ve Lens Mağazaları sahibi Ahmet Özsoy'un da katkısıyla, 2008 yılı ocak ayından itibaren, tüm ilköğretim öğrencilerinin göz muayenelerine başlanacağını açıkladı. Yoksul öğrencilerin belirlenmesi için ilköğretim okulları müdürlerinden yardım istediklerini belirten Prof. Dr. Turgay Aktunç, “Tüm öğrencilerimiz göz muayenesinden geçirilecek. Yoksul olanların gözlükleri ve gerektiğinde ilaçları Optik Gözlük ve Lens Mağazaları sahibi Ahmet Özsoy tarafından temin edilecek. Hiçbir öğrencimiz muayene için herhangi bir para ödemeyecek. Maddi durumu iyi olanlar sadece gözlük ve ilaç parası ödeyecek” dedi.

Projenin destekçisi Özsoy Optik Gözlük ve Lens Mağazaları Genel Müdürü Ahmet Özsoy da ilköğretim okulu öğrencilerine sağlık hizmeti vermekten mutluluk duyacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Turgay Aktunç, çocuk doktoru Prof. Dr. Ferah Sönmez, iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ali Zahit Bolaman, iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Taşkın Şentürk, gastro enteroloji ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. M. Hadi Yaşa, psikoloji uzmanı Prof. Dr. Levent Sevinçok, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. İlker Ali Çerçi, kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Dr. Halil İbrahim Kırıkçı geçen ay da şehit ve gazi aileleriyle yakınlarına yönelik parasız sağlık taraması uygulaması başlatmış, İhtiyacı olanların gözlükleri de Ahmet Özsoy tarafından karşılanmıştı.

False