GeriEğitim Öğrenciler öğretmen bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler öğretmen bekliyor

Bursa’da bir köyde 37 öğrenci ayrılan öğretmenlerinin yerine yenisinin atanmaması nedeniyle ders yapamıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü ise, sözleşmeli personelin görevlendirildiğini ve birkaç gün içinde köyde hizmet vereceğini söyledi.

Öğrenciler öğretmen bekliyor
refid:24785157 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Bursa İznik'e 16 kilometre uzaklıkta 780 rakımlı Sansarak köyünde 620 kişi yaşıyor. 1 ve 4'üncü sınırlarda eğitim görmesi gereken 37 öğrenci, ayrılan öğretmenlerinin yerine yenisinin atanmaması yüzünden günlerdir ders yapamıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün atadığı kadrolu öğretmen Halil İbrahim Çolak köyde bir süre eğitim verdikten sonra, kendisi gibi öğretmen olan eşinin İnegöl'e tayin edilmesi sonucu kendisi de bu ilçeye gitti. Ancak yeni öğretmen görevlendirilmeyince Sansarak Köyü ilkokulu öğrencileri öğretmensiz kaldı. Her gün okula gelen çocuklar sınıflarında yeni gelecek öğretmenlerinin bekliyor.

Çocuklarının, derme çatma binada zor şartlar altında eğitim görmeye çalıştıklarını söyleyen Köy Muhtarı İbrahim Akbaş şöyle konuştu:
"5 gündür öğretmen yok. Çocuklar sabah çantayla geliyor, öğretmen olmadığını görünce geri dönüyorlar. Hem çocuklarımız üzgün hem de bizler. Köyümüze kadrolu bir öğretmenin atanmasını bekliyoruz."
Muhtar Akbaş, köylerinde ortaokula giden öğrencileri taşımalı sistem ile İznik ilçe merkezine gönderdiklerini söyledi.

Sözleşmeli öğretmen atanmış

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk, Sansarak köyündeki sıkıntıyı bildiklerini ve sözleşmeli öğretmen ataması yaptıklarını belirtti. Öztürk , "Dört yıllık fakülte mezunu sözleşmeli öğretmen bu hafta içerisinde görevine başlayacak. Kadrolu öğretmenin atanması için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle