GeriEğitim Öğrenciler, Kleopatra Koyu'nu dip bucak temizledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler, Kleopatra Koyu'nu dip bucak temizledi

Öğrenciler, Kleopatra Koyu'nu dip bucak temizledi

Dokuz Eylül Üniversitesindeki (DEÜ) 5 öğrenci topluluğuna üye öğrenciler, Çeşme'de Kleopatra Koyu'nda temizlik yaptı.

DEÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinasyonunda yapılan etkinlikte üniversite öğrencileri, sabah saatlerinde koyda bir araya geldi.     

DEÜ Robot Topluluğunca geliştirilen "su altı robotu"yla belirlenen yabancı maddeler, DEÜ Su Altı Sporları Topluğu üyelerince çıkarıldı. Denizde çeşitli noktalara ulaşım, üniversiteye ait yelkenliyle, Yelken Topluluğu üyelerince sağlandı. Mağara Araştırma Topluğu üyeleri, kıyıdaki yamaçta ulaşılması zor yerleri temizledi. Uzay ve Hava Araçları Topluğunca geliştirilen drone ile tüm faaliyet görüntülendi.     

Bir otomobil lastiğinin de bulunduğu çok sayıda yabancı madde, karaya çıkarıldı.     

HER BİREYİN SORUMLULUĞU VAR   

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Çevre Koruma Haftası kapsamında üniversite bünyesinde birçok etkinliğe imza attıklarını söyledi. Son yıllarda yaşanan çevre felaketlerine dikkati çeken Hotar, şöyle konuştu:

"Her bireyin tek tek sorumluğu var. Bu çöpü yere atmamaktan, yere atılan bir çöpü kimseyi beklemeden toplamaya kadar olan bir sorumluluk. Günümüzde müsilaj başta olmak üzere küresel felaketlere yol açabilen çevre sorunları olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla her bir kurumun farkındalık oluşturarak bizzat olaya bir şekilde olumlu katkı veren davranışlar içinde olması gerekiyor."     

Yeni nesilde çevre bilincinin daha yüksek olduğuna işaret eden Hotar, bunun daha da desteklenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

False