GeriEğitim O artık hukuk fakültesinin ‘İlber Hoca’sı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O artık hukuk fakültesinin ‘İlber Hoca’sı

Prof. Dr. İlber Ortaylı, daha önce yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders verdiği hukuk fakültesinde, tam zamanlı olarak devam edecek.

O artık hukuk fakültesinin ‘İlber Hoca’sı
Abone Olgoogle-news

Çalışmalarıyla tarih bilimine büyük katkıları olan bilim insanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, daha önce yarı zamanlı öğretim üyesi olduğu üniversitede tam zamanlı olarak ders verecek. Prof. Dr. Ortaylı, 2018-2019 akademik yılı itibariyle MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Tarihi derslerine girecek ve akademik çalışmalarını sürdürecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Ortaylı, şunları söyledi: “Hukuk fakülteleri ders programlarını her geçen gün daha da zayıflatırken, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk tarihi, Roma hukuku, hukuk felsefesi ve hukuk sosyolojisi gibi derslerin programda zorunlu ders olarak yer alması ve bunlara verilen değer, benim için çok önemli. Hukuk fakültelerinin pratiğe yönelik pozitif hukuk derslerinin yanında, öğrencinin teorik performansını artıran dersleri de sunması, hukuk yaratma yetisine sahip hukukçular yetişmesi için hayati.”

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ise, “Değerli hocamızla yıllardır süren akademik paylaşım ve üretimimize devam edeceğimiz için heyecan ve onur duyuyorum. Güçlü akademik kadromuza ciddi katkısı olan İlber Hocamızla nitelikli, adalet ve hakkaniyet anlayışına sahip hukukçular yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin de, “Değerli bilim insanı Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın akademik kadromuza katılmış olması MEF için büyük bir onur. Kıymetli bilgi ve birikimlerinden sadece öğrencilerimiz değil tüm MEF ailesi faydalanacağı için çok mutluyum” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle