Nalbur nedir, ne iş yapar? Nalbur ne satar, nasıl açılır?

Nalbur nedir, ne iş yapar Nalbur ne satar, nasıl açılır

Nalbur çevremizde en çok görülen dükkanlardan bir tanesidir. Nalburun ne olduğunu merak edenler ve nalburda ne satıldığını sorgulayanlar internetten araştırmalar yapmaktadırlar. Nalburlar bir mahalle için çok önemli olan dükkanlardır. Bu dükkanlarda pek çok ürün yer almaktadır. Özellikle ev için nalbur dükkanları olmazsa olmazdır. Peki nalbur nedir? Nalbur ne iş yapar? Nalbur ne satar? Nalbur açmak isteyen bir kişi nasıl açar tüm detayları ile derledik.

Haberin Devamı

Nalburlar yapı marketler olarak da bilinmektedir. Nalburlarda pek çok malzeme yer almaktadır. Özellikle bu malzemelerin başında inşaat malzemeleri gelmektedir. Nalburlar birçok mahallede bir ya da birden fazla bulunmaktadır.

 Nalbur Nedir?

 Nalbur kısaca yapı market olarak bilinen marketlerdir. Nalburlara inşaat ürünleri mağazası da denilmektedir. Nalbur kelimesinin kökeni Arapça ve Farsçadır. Eski anlamı ise nal yapan demirci olarak bilinmektedir. Nalbur ismi de buradan gelmektedir. Nalbur demek kısaca hırdavatçı demektir.

 Ne İş Yapar?

 Nalbur kısaca hırdavatçı olarak bilinmektedir. Kilit çivi ve çimento malzemelerini vatandaşlara satar. Aynı zamanda seramik ve kireç gibi malzemeler de yine nalbur dükkanlarından vatandaşlara ulaştırılır. Hemen hemen bütün inşaat malzemelerinin yer aldığı nalburlar pek çok inşaat malzemelerinin satışından sorumludur.

Haberin Devamı

 Nalbur Ne Satar?

 Nalbur birçok inşaat malzemelerini satmaktadır. Nalburun satmış olduğu malzemeler ise şu şekildedir;

 - Çimento

 - Su tesisatı malzemeleri

 - Seramik ve fayanslar

 - Kireç ya da boya

 - Kilit sistemleri

 - Boru

 - Bir takım ev malzemeleri

 - Çiviler

 - İnşaat ürünleri

 - Harç

 Nasıl Açılır?

 Nalbur dükkanı açmak isteyen bir kişinin uyması gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Yüksek kar marjı vaat eden bir iş olan nalbur dükkanı açmak hemen hemen herkesin isteyeceği bir iştir. Nalbur dükkanı açmak için iyi bir reklam oluşturmanız çok önemlidir. İşi tamamen öğrenmeniz son derecede önemlidir. Nalbur dükkanı açacağınız bölgenin de nalbur dükkanı açmaya uygun bir yer olmasına da dikkat etmelisiniz. Daha sonra nüfus cüzdanınızın bir sureti ve ikametgah senedi ile gerekli belgeleri toplamanız gerekmektedir. Nalbur dükkanı açmak için gerekli belgeler şu şekildedir;

 - 2 tane fotoğraf

 - Tapu fotokopisi

 - Yapı kullanma izni

 - Vergi levhası fotokopisi

 - Kiralık olan yerin kiralık mukavelesi

 - Esnaf odasına kayıt fotokopisi

 - Sigorta ya da Bağkur belgesi

 - İmza sirküleri

 - Yeni tarihli sabıka kaydı

 Bütün bu belgeleri topladıktan sonra nalbur açma maliyetini de karşılayarak nalbur dükkanı açabilirsiniz.

Haberle ilgili daha fazlası: