GeriEğitim MEV ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında protokol   
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEV ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında protokol   

MEV ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında protokol   
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Vakfı (MEV) ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında, vakıf okullarındaki öğrencilerin Kanada'da eğitim görmesini sağlayacak protokol imzalandı.

MEV Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Özçukurlu, eğitim protokolünün, öğrencilerin yabancı dil öğrenmesini desteklemek ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen yaşıtları ile paylaşım içinde olmalarını sağlamak amacıyla imzalandığını söyledi.

Protokol ile öğrencilerin aylık ve yıllık değişim programlarıyla Kanada'da eğitim görebileceğini bildiren Özçukurlu, bu öğrencilerin lisans eğitimlerine de Kanada üniversitelerinde devam edebileceğini anlattı.

Kanada'nın Ankara Büyükelçisi John Holmes de protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kanada Nova Scotia Bölgesi Uluslararası Öğrenci Program Direktörü Martine Andriaensen ise eğitim protokolü sayesinde, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişeceğini dile getirdi.

Kanada Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile MEV okullarındaki ortaokul ve lise öğrencileri, Kanada'nın Nova Scotia bölgesindeki öğrenci değişim programlarına katılabilecek ve lisans eğitimlerine de Kanada'da devam edebilecek.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle