2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? LYS sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanır LYS sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

LYS sonuçları 11 Temmuz’da açıklandı ancak LYS tercih sonuçları ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Her yıl binlerce öğrencinin girdiği ve sonuçlara göre tercihlerini yaptığı Lisans Yerleştirme Sınavı tercih sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

Haberin Devamı

Lisans Yerleştirme Sınavı tercih sonuçları 2017 ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor mu? LYS tercih sonuçları 2017 açıklanma tarihi ne zaman?

2017 LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bu yıl 18-26 Temmuz tarihlerinde alınan tercihlerin ardından yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sürekli kontrollerini gerçekleştiriyorlar. ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların üniversite kayıt tarihleri de belirlendi. Peki, 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları nasıl olacak?

Haberin Devamı

LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 10 Ağustos Çarşamba günü öğrencilerin erişimine açılan LYS yerleştirme sonuçları, 29 Temmuz ve 03 Ağustos tarihleri arasında alınan tercihlerin ardından açıklanmıştı. Bu yıl 18-26 Temmuz tarihlerinde alınan tercihlerin ardından yerleştirme sonuçlarının 2 Ağustos tarihinde öğrencilerin erişimine açılması beklenmektedir.

ÖSYM tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz belirtilmedi. Fakat tercih sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Buna göre tercih sonuçlarının bir hafta öncesinden açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.