LGS örnek soruları yayımlandı

Güncelleme Tarihi:

LGS örnek soruları yayımlandı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 15, 2023 13:17

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınava hazırlık yapan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla örnek soru ve çözümlü videoları yayımladığını duyurdu.  Bakanlığın resmi internet adresinden paylaşılan soruların çözümleri ise Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmî YouTube kanalından izlenebiliyor. 

Haberin Devamı

2023-2024 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak liselere ilişkin merkezî sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçıkları öğrencilerin erişimine açıldı. 

MÜFREDAT VE KAZANIMLARA UYGUN SORULAR
Örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10’ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5’er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor. 

Örnek sorular 8’inci sınıf müfredatıyla, belirlenen konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlandı. Ayrıca soruların, öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme gibi bilimsel süreç becerilerini ölçecek nitelikte belirlenmesi esas alındı.

Sözel Bölüm Örnek Sorular için tıklayınız.

Haberin Devamı

Sayısal Bölüm Örnek Sorular için tıklayınız.

Sözel Bölüm Örnek Soruların Çözüm Videosu için tıklayınız. 

Sayısal Bölüm Örnek Soruların Çözüm Videosu için tıklayınız.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!