GeriEğitim LGS’nin ilk oturumu bitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LGS’nin ilk oturumu bitti

LGS’nin ilk oturumu bitti

Yüz binlerce öğrencinin ter döktüğü LGS’nin ilk oturumu tamamlandı. 45 dakikalık moladan sonra ikinci oturuma girecek olan öğrenciler, matematik ve fen bilimleri alanlarından 40 soru yanıtlayacak.

Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) ilk oturumu saat 10.45’te bitti. Öğrenciler, ilk oturumda Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dilden toplam 50 soruya 75 dakikada yanıt verdi. Saat 10.45’te sınavın ilk oturumundan çıkan öğrenciler, 45 dakikalık arada dinlendikten sonra 11.30’da başlayacak olan ikinci oturum için tekrar salonlarda yerlerini alacak. Öğrenciler, ikinci oturumda matematik ve fen bilimleri alanlarından gelecek 40 soruyu 80 dakikalık sürede yanıtlayacak.

İlk oturumun ardından veliler bahçeye alınmaya başladı

LGS’nin ilk oturumu bitti

YAKLAŞIK 140 BİN ÖĞRENCİ SINAVLA YERLEŞECEK
Bakanlığın yayımladığı verilere göre, toplamda 1526 lise merkezi sınavla öğrenci alacak. Böylece mesleki ve teknik Anadolu, imam hatip, fen, Anadolu ve sosyal bilimler liselerine 139 bin 120 öğrenci yerleştirilecek. MEB’e bağlı okullardan yaklaşık yüzde 90’ına ise sınavsız yerleştirme yapılacak.

SAAT: 09.00
ÖĞRENCİLER SINIFLARA ALINMAYA BAŞLANDI

Yüz binlerce 8’inci sınıf öğrencisinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı (LGS), bugün yapılacak. LGS’de adaylara sayısal ve sözel olarak iki bölümde 90 soru yöneltilecek. 09.30’da başlayacak ilk oturum için öğrenci ve veliler, okul bahçelerinde yerini almaya başladı. Öğrencilere sözel bölümde Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dilden toplam 50 soru yöneltilecek. İlk oturum 75 dakika sürecek. Öğrenciler, 10.45’te sınavdan çıkacak. 45 dakikalık ara sonrasında ikinci oturuma girecekler.

Öğrenciler, saat 09.00'da okullara alınmaya başlanırken, MEB’in suyla ilgili yeni düzenlemesi de bu sınavla hayata geçti. Öğrenciler etiketi çıkarılmış şeffaf şişede suyla sınav binasına geldi.

LGS’nin ilk oturumu bitti

Veliler okul bahçesinin dışına çıkartılıyor.

LGS’nin ilk oturumu bitti


False