GeriEğitim 2017 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2017 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek?

2017 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek?

2017 KYK yurt başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine "e-devlet" üzerinden güncelleyebilecek. Öte yandan başvuruların açıklanmasının ardından öğrenciler başvuru sonuçlarının nasıl öğrenileceğini de merak ediyorlar. Peki, 2017 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları bu yıl 14-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. ÖSYM ile ilk defa bu yıl bir ön lisans veya lisans programına yerleşen öğrencilerin yanı sıra Hâlihazırda bir ön lisans veya lisans programına kayıtlı olarak öğrenim görmekte olan öğrencilerin başvuruda bulunduğu KYK yurt başvuruları kurumun resmi sayfası üzerinden yapıldı. Şimdi ise tüm gözler sonuçlarda! Peki KYK başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yurt başvuru sonuç tarihi belli oldu mu?

Burs ve kredi başvuruları ise yurt başvuru ve kayıt işlemlerinin sonlanmasının ardından ilerleyen tarihlerde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine "e-devlet" üzerinden güncelleyebilecek. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Başvuru sonuçları KYK'nın kurumsal internet sitesi "yurtkur.gsb.gov.tr" üzerinden duyurulacak.

YURT BAŞVURUSU SAYFASI

ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ DE BAŞVURU YAPTI

KYK bünyesindeki yurtlarda kalmak için ara sınıf öğrencileri de başvurudabiliniyor. 30 Haziran'dan önce herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri de ara sınıf olarak 14-20 Ağustos tarihleri arasında yurt başvuru işlemlerini yapabilecek.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KYK yurt başvurularının sona ermesi ile birlikte burs başvurularının ne zaman başlayacağı da merak konusu. Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde tarihin netleşmesi bekleniyor.

False