Kolejde okul müzesi kuruluyor

Güncelleme Tarihi:

Kolejde okul müzesi kuruluyor
Oluşturulma Tarihi: Haziran 27, 2018 15:22

Önümüzdeki dönem eğitime başlayacak yeni bir özel eğitim kurumunda müze kuruluyor. Tarihi öneme sahip eğitim materyallerinin sergileneceği müzenin kurucusu yazar Sunay Akın, bu sayede ziyaretçilerin öğrencilik yıllarına gideceğini söylüyor.

Haberin Devamı

Yazar Sunay Akın, Enstitü Koleji’nde ‘Okul Müzesi’ kuruyor. Müzede, alfabelerden dünya kürelerine birçok tarihi değere sahip eğitim materyali yer alacak.

ÖZEL OKULLAR ÖNCÜ OLMALI
Projenin sahibi yazar Sunay Akın eğitimde müzeciliğin önemine vurgu yapıyor. Türkiye’de özel okulların müzeciliğin gelişimi daha fazla katkı yapması gerektiğini söyleyen Akın, “Müzeler bilgi mabedi. Geleceğe güvenle bakan, gelişmiş ülkelerin müzelerinde sergilenen eserlerin önünde öğrencileriyle ders yapan öğretmenler görürüz. Ülkemizde özel okulların müzeciliğimizin gelişimine katkıda bulunmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Enstitü Koleji’nin bünyesinde, eğitim tarihimizi anlatan bir müze kurmak için çalışıyorum. Alfabelerden dünya kürelerine, abaküslerden mevsim panolarına kadar nice eser, ziyaretçileri öğrencilik yıllarına götürürken eğitim hayatımızdan da bir kesit sunacak” diye konuşuyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!