GeriEğitim 7 Ocak kar tatili olan iller | Bugün Okullar Tatil mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

7 Ocak kar tatili olan iller | Bugün Okullar Tatil mi?

7 Ocak kar tatili olan iller | Bugün Okullar Tatil mi?

Yurdun bir çok ilinde etkili olan kar yağışları nedeniyle bazı okullar bugün (6 Ocak) tatil edildi. Şimdi milyonlarca öğrenci ''yarın okullar tatil mi?'', ''7 Ocak Perşembe Okullar Tatil mi?'' eğer okullar tatil ise ''7 Ocak'ta kar tatili olan iller hangileri?'' diye araştırmaya başladılar. Peki; 7 Ocak'ta Sivas, Elazığ ve Diyarbakır'da okullar tatil mi? İşte 7 Ocak tatil olan iller...

Son 1 haftadır Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle okullar tatil ediliyor. Bazı illerde eğitime devam edilirken, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü iller ve ilçelerdeki eğitim öğretime ara veriliyor. Peki; yarın yani 7 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?, 7 Ocak'ta kar tatili hangi illerde olacak? 

Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Batman'ın Sason ilçesinde, Bartın merkez ve Ulus ilçesinde, Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde, Bayburt, Samsun Alaçam ve Siirt'teki bazı okullarda 6 Ocak 2016 günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

7 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER:

ŞIRNAK KAR TATİLİ: ŞIRNAK Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 'İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 7 Ocak Perşembe günü eğitime bir 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 7 Ocak günü idari izinli sayılacaktır' denildi.

VAN KAR TATİLİ: Van'ın Çatak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. Kaymakam Asım Akgül, olumsuz hava koşulları nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için tüm okulların 7-8 Ocak günleri tatil edildiğini kaydetti.

BATMAN KAR TATİLİ: Batman'ın Sason ilçesinde kar nedeniyle köy okullarında eğitime iki gün ara verildi. Sason Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 07 ve 08 Ocak'ta tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği belirtildi.

ELAZIĞ KAR TATİLİ: Elazığ'ın Ağın ilçesinde kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Elazığ'ın Ağın İlçe Kaymakamlığı tarafından, Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yarın ilçe genelinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında bir gün süreyle eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise olumsuz hava koşulları nedeniyle 2 gündür ilk ve orta dereceli okullarda verilen aranın, il merkezinde olumsuz hava koşullarının etkisini yitirmesi beklendiğinden eğitim ve öğretime devam edileceğini belirtti.

7 Ocak kar tatili olan iller | Bugün Okullar Tatil mi

İşte bugün yani 6 Ocak Çarşamba günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler:

KASTAMONU: Kastamonu kent merkezinde bugün okullar tatil edilmişti. Yarın yani 6 Ocak 2016 Çarşamba günü ise Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin, Azdavay ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

SİVAS: Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas kent merkezi ile birlikte ilçe ve bağlı köylerde okullar tatil edildi. Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, bugünki kar tatili kararının 6 Ocak Çarşamba günü de devam edeceği belirtildi. Ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

GİRESUN: Giresun merkezi, ilçeleri ve bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liseler bugün tatil edilmişti. Şebinkarahisar ilçesinde ise 6 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile, engelli ve gazi personel de idari izinli sayılacak.

ERZİNCAN: Valilik kararıyla Erzincan'ın İliç, Kemah, Kemaliye ve Refahiye ilçeleriyle köylerinde ilk ve orta dereceli okulların 6 Ocak günü tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre kar yağışı nedeniyle Erzincan'ın İliç, Kemah, Kemaliye ve Refahiye ilçeleriyle köylerinde ilk ve orta dereceli okulların 6 Ocak günü tatil edilmesi kararlaştırıldı. İliç, Kemah, Kemaliye ve Refahiye'de okullarda eğitim- öğretime 7 Ocak sabahı yeniden başlanacak.

BİNGÖL: Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Bingöl'de yarın da eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden 6 Ocak 2016 Çarşamba günü Milli Eğitime bağlı Bingöl merkez ve bağlı köy okullarında okul öncesi, ilk, orta ve lise okulları ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmesi kararlaştırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

DİYARBAKIR: DİYARBAKIR'da kar yağışı nedeniyle bugün tatil olan okullar yarın için de tatil edildi. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 6 Ocak Çarşamba günü merkez 9 ilçede eğitim- öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.

ELAZIĞ: Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında akşam saatlerinde toplanan il hıfzısıhha kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2016 Çarşamba günü okulların 1 gün tatil edilmesine karar verdi.

ŞANLIURFA: Siverek İlçesi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli eğitim kurumları 1 gün süreyle tatil edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim okullarının 6 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği duyuruldu. 

7 Ocak kar tatili olan iller | Bugün Okullar Tatil mi

5 Ocak 2016 Salı günü Hangi İllerde Kar Tatili Oldu?

ELAZIĞ: Elazığ Valisi Murat Zoroğlu, kar yağışı nedeniyle bilgilendirme yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Elazığ kent merkezindeki ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulların 1 gün tatil edildiği belirtildi. Yani 5 Ocak 2016 Salı günü Elazığ'da okullar tatil edildi.

KAHRAMANMARAŞ: İl merkezi ve kuzey ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Kahramanmaraş Valiliği tarafından alınan kararın ardından, Kent merkezi, Dulkadiroğlu, Onikişubat, Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü'nde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

KARAMAN: Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde eğitim ve öğretime 5 Ocak Salı günü ara verildi. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur yaptığı açıklamada, kar yağışının ilçede hayatı olumsuz etkilediğini ifade ederek; "İlçemizde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı halen devam ediyor. İlçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken, yükseklerde bu rakam 40 santimetreye ulaştı. Bu yüzden Kaymakamlık kararı ile ilçemiz ve köylerinde tüm okullar yarın tatil edildi. Belediye olarak öğrencilerimizin mağdur olmaması için  anons yaptırdık. Köy muhtarlarına haber verdik. İlçe genelinde sıkıntı olmaması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor." dedi.

GÜMÜŞHANE: Valilik tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu. Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; olumsuz hava şartları nedeniyle meydana gelen aşırı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitim ve öğretime 5 Ocak 2016 günü ara verildiğini ifade etti.

HAKKARİ: Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada; Hakkari merkez ve bağlı köylerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personellerin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

TOKAT: İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; Tokat'ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada; Sulusaray ilçesinin tamamında, Erbaa ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda, Yeşilyurt ilçesinde yer alan Bahçebaşı, Yeniköy, Gündoğan İlkokulları ve taşımalı eğitim merkezi Şamsettinbey İlkokulu'nda 5 Ocak Salı günü eğitime 1 gün süreyle ara verilecek.

KİLİS: Kilis Valiliği internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada; ''Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, ilimizde görülen kar yağışı ve buzlanma sebebiyle; öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla, ilk ve orta dereceli okullar, 05/01/2016 Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.'' ifadelerine yer verildi.

SAMSUN: 5 Ocak 2016 Salı günü yoğun kar yağışı nedeniyle Samsun'un Alaçam, Yakakent ilçelerindeki okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Tekkeköy ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile öğretmenlerin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

ÇANKIRI: Çankırı'ya bağlı Ilgaz ilçesinde okullarda 5 Ocak 2016 Salı günü eğitim ve öğretime ara verildi. Ayrıca yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçe merkezleri ve bu ilçelere bağlı köylerde de eğitime ara verildiği ifade ediliyor.

NEVŞEHİR: Bu sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Nevşehir'de 5 Ocak 2016 Salı günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Avanos, Ürgüp, Gülşehir, Derinkuyu, Kozaklı, Hacıbektaş ve Acıgöl ilçelerinde de eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

GAZİANTEP: İl genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 5 Ocak Salı günü okullar 1 gün tatil edildi. Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; il genelindeki okulların olumsuz hava şartları nedeniyle 1 gün tatil edildiği duyuruldu. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan malul, engelli, kronik hastalığı bulunan ve hamile personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.

BATMAN: Yoğun kar yağışı nedeniyle Batman il merkezi ve ilçelerinde yarın okulların 1 gün süreyle tatil edileceği açıklandı. 

MARDİN: Mardin'in Midyat ilçesinde okullar 4 Ocak Pazartesi günü tatil edilmişti. İlçede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 5 Ocak Salı günü de 1 gün süreyle ara verileceği duyuruldu. 

TRABZON: Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Of ilçesinin tamamındaki, Maçka ilçesinde Çatak, Başar ve Akarsu mahallerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitim veren okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

ARTVİN: Kentte etkili olan yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle 5 Ocak 2016 Salı günü Yusufeli ve Şavşat ilçelerinde tüm okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

VAN: Van'ın Çatak ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar ve meydana gelen buzlanma nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

BİTLİS: Kar yağışından dolayı meydana gelen buzlanma ve bazı yolların kapalı olması nedeniyle Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerinde eğitime 1 gün ara verildi.

TUNCELİ: Tunceli’de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime yarın ara verildi.

DİYARBAKIR: İl ve ilçe merkezinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak Salı günü ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; kentte etkili olan kar yağışının yarın daha da yoğun olacağı bildirildi. Bu nedenle ulaşımda herhangi bir sıkıntı olmaması için Diyarbakır merkez, Bağlar, Sur ve Yenişehir ilçelerindeki eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün ara verileceği açıklandı.

ORDU: ORDU’nun Akkuş İlçesi’nde devam eden kar yağışı ve tipi, yaşamı olumsuz etkilerken, ekipler yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçedeki okulların yarın için tatil edildiği açıklandı.

KAYSERİ: Kayseri'de etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle Sarıoğlan İlçesi'nde eğitime 1 gün ara verildi.

False