İTÜ Robot Olimpiyatları 10-12 Nisan’da

İTÜ Robot Olimpiyatları 10-12 Nisan’da

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), 10-12 Nisan arasında yapılacak.

Haberin Devamı

Robotik alanında çalışma yapan öğrenci, akademisyen ve endüstri temsilcilerini bir araya getiren İTÜRO'da, bu yıl programa yeni eklenen yarışmalar ve güncel konulardaki paneller yer alacak.

Uluslararası platformda söz sahibi bir organizasyon olmak için çalışmalarını sürdüren İTÜRO, katılımcıların bilgilerini test edebilecekleri Çizgi İzleyen, Labirent, Yangın Söndüren gibi 11 kategoriden oluşacak.

Her yıl yeni bir görev senaryosu ile düzenlenen Senaryo Kategorisi'nde ise bu sene yarışmacılara "top taşıma" görevi verilecek. Düzenlenen panellerde ise İTÜ Bilişim Enstitüsü, Bilgisayar Bilimleri öğretim üyelerinden Dr. Serkan Türkeli moderatörlüğünde, "tıpta tobotik" konusu ele alınacak. Panele İTÜ Biyomedikal Programı Koordinatörü Prof. Dr. İnci Çilesiz, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Klinik Şefi Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan katılacak. Cordamed Medikal Mühendis Serkan Yılmaz da robotiğin tıpta kullanımını izleyicilere aktaracak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Fatoş Yarman Vural, "Yapay Zeka, Doğada Zeka ve Ortak Zeka" ile Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünden Prof. Dr. Okyay Kaynak da "21. Yüzyılda Robotik" isimli seminerle bilgiler verecek. İTÜRO'nun söyleşi alanında ise Peter Fankhauser ve Michael Neunert, yaptıkları ve dünyanın "en hızlı ball botu" olarak tanıtılan "Rezero"yu tanıtacak.

Haberle ilgili daha fazlası: