GeriEğitim İşte güncellenen LGS kılavuzu... Sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte güncellenen LGS kılavuzu... Sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak

İşte güncellenen LGS kılavuzu... Sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınav tarihi ve diğer değişiklikler nedeniyle 3 Nisan'da yayınladığı 'Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nu güncelledi. Sınav tarihi 20 Haziran Cumartesi günü olarak değiştirildi.

Kılavuza göre, bu yıl tüm öğrenciler sınava kendi okullarında girecek. Yapılan önemli değişikliklerden biri de sınav giriş belgelerine ilişkin. Belgeler, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınarak onaylanıp, öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. Daha önceki uygulamada öğrenci ya da veliler sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden teslim alıyordu.

FOTOĞRAF ŞARTI ARANMAYACAK
Kılavuzda yapılan bir diğer değişiklikle adayların geçerli kimlik belgesinde, yani nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartlarında, 15 yaşından itibaren fotoğraf bulundurulması şartı aranmayacak. Nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi mücbir sebeplerden başka illerde bulunan öğrencilerin sınava katılabilmesi için, bu durumdaki öğrencilerin velileri, il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine 15 Haziran'a kadar başvuru yapabilecek. Ayrıca yapılan değişikliğe göre öğrencilerin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınavdan en az yedi gün önce e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden ilan edilecek. Sınav sonuçları, 16 Temmuz'da https://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

2020-LGS KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle