GeriEğitim İstanbul’da okul servis araçları denetimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da okul servis araçları denetimi

İstanbul’da yapılan toplam 9 bin 436 servis denetiminde 5 bin 714 okul servis aracına 1 milyon 691 bin lira para cezası uygulandı. 1 Eylül- 15 Ekim arasında yapılan denetimlerde okul servis araçlarının 24 yaralamalı kazaya karıştığı açıklandı.

İstanbul’da okul servis araçları denetimi
Abone Olgoogle-news

İstanbul’da yapılan toplam 9 bin 436 servis denetiminde 5 bin 714 okul servis aracına 1 milyon 691 bin lira para cezası kesildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla okul servislerine yönelik yapılan denetimlere ait rakamlar paylaşıldı. İl genelinde resmi ve özel 7 bin 60 okulda, 2 milyon 819 bin öğrenciyle yeni eğitim öğretime başlandığı belirtilen açıklamada, ulaşım ve güvenliğin sağlanması için tüm kurumların işbirliği ve dayanışma içinde hareket ettiği vurgulandı. Emniyet ve jandarma ekiplerince 1 Eylül - 15 Ekim tarihleri arasında yapılan denetimlerde kesilen ceza tutarlarına değinilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: 

‘ÖLÜMLÜ BİR KAZA MEYDANA GELMEDİ’

“İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan 6 bin 668 denetim neticesinde 5 bin 585 servis aracına 1 milyon 645 bin 24 lira para cezası uygulandı. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan 2 bin 768 servis aracı denetiminde, 129 servis aracına 46 bin 269 lira ceza işlemi uygulandı. İstanbul’daki toplam 9 bin 436 servis denetimi sonucunda 5 bin 714 servis aracına 1 milyon 691 bin 293 lira para cezası uygulandı. Servis araçlarının bu dönemde toplam 24 yaralamalı kazaya karıştı. Ne mutlu ki ölümlü bir kaza meydana gelmedi. Hedefimiz, eğitim öğretim yılı boyunca her ay, her servis aracını en az bir kez denetimden geçirmek, yürürlükteki mevzuata uygunluğunu sürekli olarak denetlemek. Öğrencilerimizi evlerinden okullarına güvenli bir şekilde taşımak için belirlenen kurallara riayet eden servis şoförlerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin en güvenli ve sağlıklı şartlarda taşınması için bu denetimler aralıksız devam edecek.”

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle