GeriEğitim İstanbul'da 19 Ocak Salı okullar tatil mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da 19 Ocak Salı okullar tatil mi?

İstanbul'da 19 Ocak Salı okullar tatil mi?

İstanbul Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Ocak yani bugün için okulları tatil etmişti. Kar yağışının halen devam etmesiyle birlikte öğrenciler 'Yarın okullar tatil mi?', 'İstanbul'da 19 Ocak Salı okullar tatil mi?' sorusuna yanıt aramaya başladılar. Ve beklenen yanıt İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Twitter hesabından geldi. İşte o açıklama...

İstanbul'da bugün öğrenciler kar tatili keyfi yaşamıştı. Meteoroloji tahminlerine göre kar yağışının 19 Ocak Salı akşamına kadar sürmesi bekleniyor. Bu nedenle öğrenciler ''Okullar yarın (Salı) günü de tatil olacak mı?'', ''Kar tatili uzadı mı?'' diye sormaya başladılar.

Konuyla ilgili İstanbul Valisi Vasip Şahin'in kendi Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle;

''Meteorolojik verilere göre karyağışının yarın öğlenden itibaren azalarak İlimizi terketmesi beklendiğinden eğitim öğretime devam edilecektir.''

İstanbulda 19 Ocak Salı okullar tatil mi

 İstanbul'da kar yağışı ve kuvvetli soğuklar 15 gün daha aralıklarla devam edecek. Meteoroloji'den uzun vadeli tahminlere göre Perşembe gününden Pazartesi gününe kadar hafif görülecek. Yani kar yağışı Cuma, Cumartesi, Pazar günleri de aralıklarla devam edecek.

İstanbulda 19 Ocak Salı okullar tatil mi

İSTANBUL'DA KAR ALARMI DEVAM EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele çalışmaları da devam ediyor. AKOM'da dün akşam saatlerinden ilan edilen 'kar alarmı' durumu da sürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden karla ilgili son durum üzerine bir açıklama yapıldı. Açıklamada; 

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji Birimi’nin hava tahmin verilerine göre, İstanbul’da dün geceden itibaren yoğun kar yağışlı havanın etkisi bu gece de devam edecek. Kar yağışının yarın akşam İstanbul’u terk etmesi bekleniyor. 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm devam ediyor. 
 
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık Ve Sosyal Hizmetler, Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, sorumlu müdürleri AKOM yönetim masasında 24 saat esasına görev yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmaları kapsamında 1.114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personel ile 4 bin km yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yaptı." denildi. 

False