GeriEğitim İstanbul'da yarın okullar tatil mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

İstanbul'da hafta sonu etkili olan kar yağışı nedeniyle 18 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edilmişti. Kar tatilinin keyfini yaşayan öğrenciler 19 Ocak Salı günü için de tatil haberi beklemişlerdi. Ancak Vali Şahin, 19 Ocak'ta eğitime devam edileceğini açıklamıştı. Peki; İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

İstanbul'da 2 gündür etkili olan kar yağışının ardından 19 Ocak Salı yani bugün öğleden sonra adeta bahar havası yaşandı. Salı günü öğleden sonra güneşli geçen İstanbul'da bu gece buzlanma ve don olaylarının yaşanması bekleniyor. Bu nedenle öğrenciler bir umut ''yarın okullar tatil mi?'' diye araştırmaya başladılar.

Şu an tüm öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'in kar tatili açıklamalarını yaptığı Twitter hesabını yakın takibe almış durumdalar. Şu saate kadar henüz Vali Şahin Twitter üzerinden kar tatili ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Gecenin ilerleyen saatlerinde Vali Vasip Şahin'in okulların tatil olup olmadığı konusunda açıklama yapması bekleniyor.

20 OCAK'TA İSTANBUL'DA OKULLARIN TATİL EDİLMESİ DÜŞÜK İHTİMAL

İstanbul'da 20 Ocak Çarşamba günü okulların tatil edilmesi olasılığı aslında çok düşük. Zira; Meteoroloji'nin hava durumu raporlarına baktığımızda İstanbul için yarın kar yağışı gözükmüyor. Ancak Bünyamin Sürmeli, 20 Ocak Çarşamba günü aşırı soğuklar, don ve buzlanma olayları için uyarıda bulundu. Don olayı nedeniyle İstanbul'da okulların tatil edilmesi de pek beklenecek bir durum değil.

KAR İSTANBUL'U TERK ETMİŞ DEĞİL

İstanbul'da kar yağışı bu hafta için bitmiş değil. 20 Ocak Çarşamba günü mola verecek olan kar yağışı Perşembe günü tekrar kendini gösterecek. Yarıyıl tatilinin başlayacağı 22 Ocak Cuma günü ise okulları tatil ettirecek yoğunlukta kar yağışı bekleniyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji'nin İl ve İlçe Merkezlerinde 5 Günlük Hava Durumu Tahmin raporuna göre 20 Ocak Çarşamba günü İstanbul parçalı bulutlu en düşük -2, en yüksek 5 derece olacak.

21 Ocak Perşembe günü bulutlu görülüyor ancak bugünün akşamında kar yağışının başlaması bekleniyor. 22 Ocak Cuma günü etkisini gösterecek olan kar yağışı 23 Ocak Cumartesi ve 24 Ocak Pazar günü de devam edecek.

İstanbulda yarın okullar tatil mi

False