İstanbul, Ankara ve pek çok ilde uzaktan eğitim kararı

İstanbul, Ankara ve pek çok ilde uzaktan eğitim kararı

MEB kararı il ve ilçe yönetimlerine bırakmasının ardından İstanbul, Ankara’nın da aralarında bulunduğu bir çok ilde okulöncesi kurumlarda uzaktan eğitim kararı alındı. Okul öncesinde uzaktan eğitim kararı alan illere bugün yenilerinin de eklenmesi bekleniyor.

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 18 Kasım 2020 tarihinde ilk ve ortaöğrenimde tüm kademelerde 4 Ocak 2021’e kadar yeniden uzaktan eğitime geçilmesi kararı alınırken okulöncesi eğitim kurumları bu kapsamın dışında tutulmuştu. Ancak koronavirüs salgınında tablonun ağırlaşması devletin tüm kurumlarında olduğu gibi MEB’de de yeniden değerlendirilmeye gidilmesine neden oldu. MEB yapılan değerlendirmeler sonucunda il müdürlüklerine gönderdiği yazıyla salgının seyrinde bölgesel olarak farklılıklar olması nedeniyle okul öncesi kurumlarda eğitimin yüz yüze veya uzaktan devam etmesi konusundaki kararı il ve ilçe yöneticilerine bıraktı.

MEB’in bu yazısının ardından ilk açıklama İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi ve kentteki tüm okul öncesi kurumlarda 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitim yapılacağı belirtildi. İstanbul’un ardından Ankara’da da okul öncesi kurumlarda 4 Ocak 2021’e kadar uzaktan eğitime geçildiği açıklandı. İstanbul ve Ankara’nın ardından okul öncesi kurumlarda uzaktan eğitim kararı alan iller şunlar:
- İstanbul,
- Ankara,
- Amasya,
- Aksaray,
- Antalya,
- Artvin,
- Aydın,
- Balıkesir,
- Bursa,
- Diyarbakır,
- Edirne,
- Erzincan,
- Eskişehir,
- Gaziantep,
- Iğdır,
- Karabük,
- Karaman (üç okul hariç),
- Kars,
- Kastamonu,
- Kayseri,
- Kırşehir,
- Kocaeli,
- Konya,
- Mardin,
- Mersin,
- Muğla,
- Nevşehir,
- Osmaniye,
- Rize,
- Sakarya,
- Samsun,
- Siirt,
- Sivas,
- Şanlıurfa,
- Şırnak,
- Tokat,
- Yozgat,
- Zonguldak.

Haberle ilgili daha fazlası: