GeriSözlük İngilizce perşembe ne demek? Perşembe kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngilizce perşembe ne demek? Perşembe kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce perşembe ne demek? Perşembe kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

Dünyada birçok dil bulunmaktadır. Bu dillerden birisini de Türkçe oluşturur. Türkçe'nin yanında bütün dünyanın kullandığı bir dil de bulunmaktadır. Evrensel bir dili teşkil eder. Bu dil İngilizce dilidir. Türkçe' de neredeyse her kelimenin bir İngilizce karşılığı vardır. İngilizce Perşembe ne demek? Perşembe kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi nasıldır? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

Türkçe de toplam 7 tane gün vardır. Bu 7 günden birisini de perşembe günü oluşturur.

 İngilizce Perşembe Ne Demek?

 İngilizce dünya tarafından evrensel bir dil olarak kabul görmektedir. Bu nedenle her ülkede neredeyse öğrenilmesi zorunlu bir ders olarak öğrencilere okutulmaktadır. Bunun yanı sıra artık öyle bir konuma gelmiştir ki İngilizce' ye öğrenci olmayan kişilerin de öğrenmesi zorunlu gibi bir hal almıştır. Her yer de ön koşul olarak İngilizce sunulmaya başlamıştır. İngilizce de perşembe thursday demektir.

 Perşembe Kelimesinin İngilizce Yazılışı

 Perşembe kelimesinin İngilizce dilinde bir yazılma şekli vardır. Perşembe İngilizce de thursday şeklinde yazılan bir kelimeyi ifade eder.

 Perşembe Kelimesinin İngilizce Okunuşu

 İngilizce ve Türkçe harf telaffuzları bakımdan farklılık taşıyan iki dildir. Bu nedenle bu kelimelerin İngilizce okunuşları da birbirinden farklılık arz eder. Perşembe kelimesinin İngilizce yazılışı ile okunuşu da farklılık arz eder. İngilizce de perşembe kelimesinin okunuşu tyuzdey şeklinde olmaktadır.

 Perşembe Kelimesinin İngilizce Söylenişi

 Her dilin söylem tarzları ile birbirinden ayrılır. İngilizce ile Türkçe de bu yönden birbirinden çokça farklı iki dili teşkil eder. Bu iki dilin çoğu yönü de bu anlamda kural olarak farklı unsurlar içerir. Perşembe kelimesi İngilizce de thursday şeklinde bir ifadeye sahiptir. Bunun İngilizce de söylenişi ise tyuzdey şeklinde olur.

 

False