GeriEğitim İkinci lise nakilleri için son gün
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkinci lise nakilleri için son gün

İkinci lise nakilleri için son gün
Abone Olgoogle-news

MEB LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercihler 8 Ağustos saat 17.00'ye kadar alacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçları 10 Ağustos'ta duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercihler 8 Ağustos saat 17.00'ye kadar alınacak. Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için ilki hafta başında tamamlanan nakil yerleştirme sürecinin ikincisi 8 Ağustos’ta sona erecek. Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından ‘https://e-okul.meb.gov.tr’ internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

İKİNCİ NAKİL SONUÇLARI 10 AĞUSTOS’TA
Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci, önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları, 10 Ağustos Cumartesi duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Daha sonra hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle