GeriAtasözleri ve Anlamları Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)
Abone Olgoogle-news

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır sözü, günlük hayatımızda en sık kullandığımız atasözlerin başına geliyor. Bu atasözü herkesin kendine özgü bir tarzı olduğunu belirtmek için dile getirilse de farklı anlamlarda da kullanılır. Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır atasözünün anlamı nedir? Merak edenler için örnek cümlelerle derledik.

İnsanlar birçok açıdan birbirine benzese de her birini özel kılan ayırt edici özellikleri de vardır. Atasözünde bu özellikler, mecazi olarak ''yoğurt yemek' şeklinde ifade edilmiştir.

 Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

 1. Anlam: Her insanın parmak izi bile diğerinden farklıdır. Bu nedenle herkesin farklı özelliklerine hoşgörüyle bakmalı ve insanları farklılıkları ile kabul etmeliyiz.
 2. Anlam: İnsanların yetenekleri ve ilgi alanları aynı değildir. Bununla birlikte sonuca ulaşmak ve ideallerini gerçekleştirmek için uyguladığı yöntemler de tamamen farklıdır. Bu atasözü de genellikle bu farklılıkları vurgulamak için kullanılır.

 Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı

 Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır çünkü her insan orijinaldir.

False