Her okula bir kütüphane

Her okula bir kütüphane

‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’ kapsamında ‘Her Okula Bir Kütüphane’ projesiyle, kütüphanesi olmayan 92 devlet okuluna 33 bin kitap bağışı yapıldı. Kampanya devam ediyor.

Haberin Devamı

Türkiye genelinde başlatılan ‘Her Okula Bir Kütüphane’ projesi binlerce öğrenciyi sevindirdi. Doğa Koleji’nin ‘Çocuk Kitapları Haftası’ kapsamında başlattığı kitap toplama kampanyasına okuldaki tüm öğrenciler destek oldu. Projenin her aşamasını kendileri gerçekleştiren t-MBA öğrenci meclis başkanları, kütüphaneye ihtiyaç duyan devlet okullarını bularak iletişime geçti. Kütüphanesi olmayan okulları yerlerinde ziyaret eden öğrenciler eksikleri tespit ettikten sonra projelerine başladı.

Hazırladıkları afişler ve sosyal medya aracılığıyla büyük kitlelere ulaşan öğrenciler, Ordu, Van, İzmir, Trabzon, Ankara, İzmir, Çanakkale, Isparta, Şırnak, Konya Tunceli, Muğla, Erzincan, Batman gibi birçok ilde bulunan 92 devlet okuluna 33 bin kitap bağışında bulundu.

PROJEYE DEVAM EDİLECEK
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Doğa Koleji öğrencilerinin kitap toplayarak bağışta bulunmaları anlamlı bir adım. Devlet okullarımıza bu tür kitap bağışı desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.