GeriEğitim Evden 360 derece müze keyfi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evden 360 derece müze keyfi

Evden 360 derece müze keyfi

Zengin koleksiyonuyla geçmişten günümüze endüstri, ulaşım ve iletişim tarihine ışık tutan Rahmi M. Koç Müzesi, tam kapanma döneminde kapılarını sanal olarak ziyaretçilere açtı. Kısıtlamalar nedeniyle fiziki olarak ziyaret edilemeyen müze, sanal olarak gezilebiliyor.

 

Müzenin 14 binden fazla objeden oluşan koleksiyonu, Google Street View ile 360 derece gezilebiliyor. Ayrıca açık ve kapalı dahil olmak üzere 23 bin metrekarelik alandaki nostaljik tren turu, denizaltı gezisi, atlıkarınca ve oyun parkı, uçaklar, klasik otomobiller ve çok daha fazlası ziyaretçileri bekliyor. 

ÇOCUKLAR HEM ÖĞRENİYOR HEM KEŞFEDİYOR
Müzenin çevrim içi öğrenme programları da mayıs ayında devam ediyor. 5-11 yaş grubu çocukların hedef ve davranışlarına uygun olarak hazırlanan atölyelerde Güneş Saati’nin nasıl çalıştığından buharlı ilk otomobillerin tasarımlarına, su altının büyülü dünyasından zeytinyağı üretimine kadar farklı objeler yakından inceleniyor. Her cumartesi düzenlenen ve yaklaşık 60 dakika süren atölyelerde çocuklar ilk olarak sanal tur ile müzeyi keşfediyor, ardından haftanın objesini inceliyor ve dijital bir oyunla eğlencenin tadına varıyor. 

SANAL MÜZE CEPTE VE TABLETTE
Rahmi M. Koç Müzesi’ni keşfetmek isteyenler için bir diğer alternatif ise Sanal Müze uygulaması. Ziyaretçiler, cep telefonu ve tabletlere indirilebilen Sanal Müze uygulamasıyla da müzeyi dolaşabiliyor.

False