Erciyes Üniversitesi Rektörü yılın bilim adamı seçildi

Erciyes Üniversitesi Rektörü yılın bilim adamı seçildi

14’üncü Bayındır Tıp Ödülleri sahiplerini buldu. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, “Yılın Bilim Adamı Ödülü”, Erciyes Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Güngör Kaya ise “Teşvik Ödülü”’nün sahibi oldu.

Haberin Devamı

Türkiye özel sağlık sektörünün tıp alanındaki ‘tek bilim ödülü’ olma özelliğini taşıyan geleneksel ‘Bayındır Tıp Ödülleri’ akşamı törenle sahiplerini buldu. Grubun 14 yıldır bir gelenek haline getirdiği tıp ödülleri bu sene de her sene olduğu gibi hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarında verildi.

Erciyes Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, “Yılın Bilim Adamı” ödülüne Erciyes Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Güngör Kaya ise “Teşvik Ödülü”nü aldı.

Törende, ‘Hizmet Ödülü’; Türkiye’de modern anlamda romatoloji dalının gelişmesine, Behçet Hastalığı, bağ dokusu hastalıkları, vaskülit, klinik araştırma metodolojisi alanında yaptığı bilimsel çalışmalar ve tıp eğitime olan üst düzey katkıları nedeniyle Prof. Dr. Hasan Yazıcı’ya Bayındır Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza İhsan Kutlusoy tarafından verildi.

Haberin Devamı

“Bilim Ödülü” ise özellikle kafa travmalarına bağlı nöroendokrin değişiklikler ve üreme endokrinolojisi alanlarında yaptığı, uluslararası literatürde üstün düzeyde ilgi bulan modern bilimsel çalışmalar nedeniyle Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştimur’a Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Doğan Sarban tarafından sunuldu.

Haberle ilgili daha fazlası: