‘Engelleri’ aşmak için ödüllü yarışma

‘Engelleri’ aşmak için ödüllü yarışma

Milli Eğitim Bakanlığı ile TOGEMDER arasında yapılan işbirliği ile öğretmenler ve üniversite öğrencilerine yönelik para ödüllü yarışma düzenlenecek. İki kategoride yapılacak yarışmaya son başvuru tarihi ise 20 Mayıs.

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği  (TOGEMDER)  ‘Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’ için protokol imzaladı.  ‘Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın’ sloganıyla  iki kurum arasında yapılan işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek yarışma ‘materyal’ ve ‘etkinlik’ olmak üzere 2 kategoride düzenlenecek. Görme, işitme, zihinsel, bedensel, yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile yaygın gelişimsel bozukluk olmak üzere 8 yetersizlik alanında üretilen/üretilmiş materyal veya etkinliklerle her branşlardaki öğretmenler, okul idarecileri ve üniversite öğrencileri yarışmaya bireysel başvuru yapılabilecek.

Haberin Devamı

SONUÇLAR 13 EKİM’DE AÇIKLANACAK

Başvuruların 20 Mayıs’a kadar devam edeceği yarışmanın sonucu 13 Ekim’de açıklanacak. Dereceye giren ilk 20 kişiden birinciye 5 bin lira, ikinciye 4 bin lira, üçüncüye 3 bin lira ve diğerlerine birer bin lira para ödülü verilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.orgm.meb.gov.tr adresinde yer alırken Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör şunları söyledi:“Böyle bir yarışmayı Türkiye’de ilk defa düzenliyoruz. Bütün öğretmen ve üniversite öğrencilerimiz yarışmaya katılabilir. Çünkü bizler onların fikirlerinin, projelerinin ortaya çıkmasını, hayat bulmasını istiyoruz. Ortaya çıkan ürünleri, projeler, fikirleri okullarda uygulamaya geçirmek amacı içindeyiz. Ayrıca bu yarışmayı her yıl düzenlemeyi de düşünüyoruz.”

 

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: