Bulmacada Ayırmaç Cevabı Nedir? Harf Sayısına Göre Ayırmaç Cevapları

Güncelleme Tarihi:

Bulmacada Ayırmaç Cevabı Nedir Harf Sayısına Göre Ayırmaç Cevapları
Oluşturulma Tarihi: Haziran 07, 2022 09:56

Bulmacalar her geçen gün farklı özelliklere sahip olarak hazırlanmaktadır. Özellikle çocuklar için hazırlanan bulmacalarda renkli ve canlı resimlerde yer almaktadır. Bulmacalar, bulmaca severlerin seviyelerine göre kolay, orta ve zor şeklinde olmaktadır. Ayırmaç sorusu bulmacalarda sık rastlanan bir soru olmaktadır. Peki, bulmacada ayırmaç cevabı nedir? Harf sayısına göre ayırmaç cevapları neler olmaktadır. İşte, ayırmaç cevabı hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Haberin Devamı

Bulmacalar büyük küçük her yaştan insana keyif veren aktiviteler olarak belirtilmektedir. Bulmacalara sanal platformlardan da kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

 Bulmacada Ayırmaç Cevabı Nedir? 

 Bulmacada yer alan sorulardan bazıları günlük hayatta kullanımı olmayan anlamı fazla bilinmeyen kelimelerden biri olmaktadır. Bulmacada, Ayırmaç sorusuna verilen cevaplar Farika olarak ifade edilmektedir. Ayırmaç kelimesi anlam olarak herhangi bir şeyi benzerlerinden ayırt etmeye yarayan durum olarak tanımlanmaktadır. Bu kelime ayırtaç olarak da ifade edilmektedir. Bir isim olan ayırtaç kelimesi bazen bulmacalarda ayırmaç yerine de kullanılmaktadır. 

 Harf Sayısına Göre Ayırmaç Cevapları 

 Ayırmaç kelimesi 7 harften oluşmaktadır. Bu kelimede a, y, ı, r, m ve ç sesleri yer almaktadır. Ayırmaç kavramı a sesi ile başlayarak ç sesi ile de bitmektedir. Ayırtaç olarak da belirtilen bu sorunun bulmacalarda yer alan cevabı eğer 6 kutucuktan ibaret ise Farika olarak açıklanmaktadır. Ayırmaç kelimesi yerine bazen farika kelimesi verildiği durumlarda cevap ayırtaç ya da ayırmaç olarak ifade edilmektedir.

 

Haberle ilgili daha fazlası: