Birinci olan öğrencisine otomobilini hediye etti

Birinci olan öğrencisine otomobilini hediye etti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) Türkiye birincisi olan öğrencilerden Gürkan İnal’a, sınava hazırlandığı dershanenin sahibi ve aynı zamanda matematik öğretmeni olan İlker Nafile, otomobilini hediye etti.

Haberin Devamı

TYT Türkiye birincileri arasına giren Gürkan İnal’a, sınava hazırlandığı dershanenin sahibi ve aynı zamanda matematik öğretmeni İlker Nafile, otomobilini hediye etti. Öğrencisine aracının anahtarını teslim eden İlker öğretmen, dersler sırasında öğrencilerini birinci olana otomobili hediye edeceğini söyleyerek motive ettiğini anlattı. Nafile, şöyle konuştu:
"Öğrencilerim arasından Türkiye birincisi çıkarmak benim 19 senelik meslek hayatımdaki hayalimdi. Kendisi derslerden biraz geç çıkan bir öğrenci olduğu için ben de öğrencimi motive etmek için her seferinde arabanın anahtarını gösteriyordum, ‘Birinci olursan eğer arabamı sana vereceğim’ diye. Sadece bu sene değil birinci öğrenci çıkarmak hayalim olduğu için her sene bu sözü veriyordum; ama bu sene başarabildik, Gürkan başarabildi. Sözümü tuttum. Şu an anahtar bende değil. Gürkan bana ‘Derslerde hocam arabanızı bana verirseniz siz eve nasıl gideceksiniz?’ diye takılıyordu. Ben de ona o mutlulukla ‘Ben koşarak eve giderim sıkıntı yok’ diyordum. Şu anda araba artık Gürkan’da. Sözümü tuttum. Gürkan’ın şu an ehliyeti yok ama ehliyetini aldıktan sonra beni de evime bırakır artık diye düşünüyorum."

Birinci olan öğrencisine otomobilini hediye etti

Haberin Devamı

‘MATEMATİK DERSİNİ ÇOK SEVİYORUM’
Okul çıkışlarında dershaneye gittiğini belirten Gürkan İnal ise şunları söyledi:
"Birinci olduğumu öğrendiğimde çok sevindim. Günde ‘Şu kadar sayıda soru çözdüm’ diyebileceğim bir miktar yok; çünkü hiç çözmediğim zamanlar da olabiliyordu. Çok çözdüğüm zamanlar da oldu; ama genel olarak soru çözmekten ziyade konu çalıştım. En çok matematik dersini seviyorum. Eskiden beri matematiği çok seviyordum. Üniversite sınav sürecinde de matematik bana çok büyük avantaj sağladı diyebilirim.

SAĞ OLSUN SÖZÜNÜ TUTTU
Matematik öğretmenim İlker Nafile, derslerde motive amaçlı arabasının anahtarını göstererek, ‘Birinci olana bunu hediye edeceğim’ diyordu. Hocamızın bize sözü vardı ve hep bu şekilde motive ederdi. Başından beri söz veriyordu ve sağ olsun sözünü tuttu. Ailem de birinci olmamdan dolayı çok mutlu oldu ve şaşkınlık içerisindeydiler. Şu an bölüm olarak mühendislik düşünüyorum. Elektrik-elektronik ya da bilgisayar mühendisliği arasında kaldım. Üniversite olarak şu an tercihimi yapmış değilim; ama Ankara’da ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ya da İstanbul’da Boğaziçi, Koç üniversiteleri arasında araştırmalarımı yapıp tercihimi ona göre yapacağım"

Haberle ilgili daha fazlası: