GeriEğitim BİLSEM sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Ziya Selçuk o tarihi işaret etti..
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BİLSEM sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Ziya Selçuk o tarihi işaret etti..

BİLSEM sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Ziya Selçuk o tarihi işaret etti..

BİLSEM sınav sonuçları, ebeveynler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. BİLSEM sonuçları ile birlikte bir sonraki aşamaya geçecek olan veliler, bakanlığın yapacağı açıklamanın ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. 2 Nisan tarihinde açıklanması beklenen sınav sonuçlarında binlerce veli ve öğrenci MEB'ten gelecek açıklamaya odaklandı. Peki, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) tarafından yapılacak olan değerlendirmenin tamamlanmasıyla birlikte 2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, BİLSEM sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) gerçekleştirdiği ve ailelerin yakından takip ettiği BİLSEM sınav sonuçları için araştırmalar sürüyor. Yaklaşık 3 ay önce açıklanması gerekirken pandemi sürecindeki olumsuzluklar dolayısıyla değerlendirme süreci sekteye uğrayan BİLSEM sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yapacağı değerlendirmenin tamamlanmasıyla birlikte erişime açılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, BİLSEM sonuçları için bir çalışma yapacaklarını ve bu konuyu not ederek en kısa sürede açıklama yapacaklarını ifade etmişti. İşte, BİLSEM sonuçları ile ilgili o detaylar..

BİLSEM grup tarama sınavlarının tarihi, 4 Ocak-19 Nisan 2020 aralığında olmuştu. Bu sınavın sonuçlarının ise 22 Nisan tarihinde açıklanacağı ilan edilmişti. Ancak şu ana kadar bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Mayıs ayının ilk haftasında canlı yayında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilsem sonuçları için bir çalışma yapacaklarını ve bu konuyu not ederek en kısa sürede açıklama yapacaklarını ifade etti

Bireysel değerlendirme sınavının herhangi bir aksilik olmaması halinde 1 Haziran-28 Ağustos tarih aralığında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu sınavın sonuçları ise 4 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

False