Bazı illerde okullara kar tatili

Bazı illerde okullara kar tatili

Türkiye’nin bazı illerini yeniden etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle okullar tatil ilan edildi. İşte kar tatili olan iller ve ilçeler…

Haberin Devamı

Tokat: Başçiftlik ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar ile Yeşilyurt, Almus, Reşadiye ve Pazar ilçelerindeki taşımalı sistemdeki bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle Başçiftlik ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.     

Yeşilyurt ilçesinde taşımalı eğitim sistemindeki Şemseddinbey, Bahçebaşı, Yeniköy ve Gündoğan ilkokulları, Almus'ta Bağtaşı İlkokulu, Pazar'da Ballıca, Ovacık, Doğançalı ve Ocaklı köyleri ile Reşadiye ilçesinde tüm taşımalı sistemdeki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.     

Sivas: Yıldızeli ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Yıldızeli Kaymakamlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamada, ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 22 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi.     

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler ile engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.     

Haberin Devamı

Ordu: 8 ilçede kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Mesudiye, Kabataş, Gölköy, Korgan, Aybastı, Akkuş, Kumru ve Çatalpınar ilçesinde 22 Şubat Pazartesi ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime ara verildiğini belirtti.     

 

Haberle ilgili daha fazlası: