Barışa bir de çocukların gözünden bakın

Barışa bir de çocukların gözünden bakın

Özel bir okulun düzenlediği “Çocuğun Gözünde Barış” temalı resim sergisi 18 Nisan’da sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Sergi, 23 Nisan’a kadar gezilebilecek.

Haberin Devamı

Öğrenciler barışı anlattı. Uğur Koleji öğrencileri, İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi lobisinde ‘Çocuğun Gözünde Barış’ temalı resim sergisi düzenledi. Uğur Koleji Genel Müdürü Haluk Koçak, İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Levent Atay, Şükrü Balcı Polis Okulu 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Cengiz Şen, Uğur Koleji Okul Müdürleri Osman Çebi, Şebnem Pekşirin Aydemir ve öğrencilerin katılımıyla ziyarete açılan sergi de açılış kurdelesini serginin küçük ressamları kesti. Ayrıca Uğurlu öğrenciler sergi açılışına özel olarak “Çocuğun Gözünde Barış” temalı bir müzik sunumu yaptı. Sergisi, 23 Nisan tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Uğur Koleji çocuk ressamları tarafından hazırlanan resimlerden oluşan sergi hakkında Uğur Koleji Genel Müdürü Haluk Koçak,
“Geleceğin büyükleriyle yöneticileri olacak olan çocuklarımız ve dünya barışı için büyük bir önem arz eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken böyle bir sergi oluşturmaya karar verdik. Uğurlu öğrenciler çok güzel ve anlamlı eserler hazırladılar. Geleceğimizde dünyayı yönetecek olan çocuklarımızın umutlarına ‘Çocuğun Gözünde Barış’ temalı sergimizle şahitlik etmiş olduk. Bu sergi bizim gelecekten umudumuzun yeşermesini sağladı. Barış her zaman kazansın istiyoruz, en çok çocuklar için dünyada barış istiyoruz. Uğur Koleji olarak ‘Çocuğun Gözünde Barış’ sergisini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.