GeriEğitim Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ikinci aşamanın ilk sabahı bir köy okulunda öğretmenler ve öğrencilerle beraberdi. Çankırı’ya bağlı Tüney Köyü’ne giden Bakan Selçuk, burada gündemle ilgili açıklamalar yaptı. Selçuk’un 500 bin öğrenciyi kapsayan tablet dağıtımına bu hafta başlanacağını söylediği açıklamaları söyle:

'TABLET DAĞITIMI BAŞLIYOR'
“Tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterleri açıklamıştık. Bu kriterler doğrultusunda iller okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı bugün başlıyor ve peyderpey devam edecek. Elbette sadece bununla kalmıyoruz. 13 bine yakın eba destek merkezi kurduk. EBA destek merkezlerinde her bir ilde 8-10 bilgisayarın olduğu bir eğitim ortamı var. Ve çocuklar istediği eba destek merkezine başvurup istediği kadar çalışabilir, destek alabilir. Orada öğretmenlerimiz de var onlar da yardımcı olurlar.  Yani biz evinde çeşitli nedenlerden ötürü daha sınırlı olan çocuklar için de eba destek merkezlerini Türkiye’de 1 ay içinde hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kurallarına uyarak, Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu’nun ortaya koymuş olduğu ölçütlere dayalı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gidişata bakıp salgının seyrini dikkate alıp her ne tedbir gerekiyorsa bu konularda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün burada çocuklarımızın sosyal mesafeye uygun şekilde dezenfektan temizlik malzemesi maske benzeri tüm kurallara riayet ettiklerini görmekten mutluluk duydum. Onlarla sohbet etme imkânımız oldu.

Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

 

FİDAN DİKTİ, ÇOCUKLARLA OYNADI
Bakan Ziya Selçuk orman yangınları sonrasında öğretmenlere yaptığı okul bahçelerine fidan dikme çağrısının karşılık bulmasından da mutlu olduğunu söyleyerek bir fidan da kendisi dikti. Daha sonra  Şehit Mehmet Demir İlkokulu öğrencilerinin bahçedeki temassız oyununa katılan Bakan Selçuk, okulda 3’üncü sınıf öğrencileriyle bir süre sohbet etmesinin ardından Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

ÖĞRENCİLERİN PROJELERİNİ DİNLEDİ
Çankırı TOBB Fen Lisesi ziyaretine okuldaki EBA Destek Noktasından başlayan Bakan Selçuk,  Tasarım Beceri Atölyesindeki öğrencilerin müzik çalışmasına da katıldı. Öğrenciler Bakan Selçuk’a ‘Fikrimin İnce Gülü ve Ah Bir Ataş Ver' eserleriyle kısa bir dinleti sundu. Bakan Selçuk Gaziantep Teknofeste katılan öğrencilerin projelerini de dinledi. Matematik dersindeki 12'nci sınıf öğrencilerini de ziyaret eden Bakan Selçuk, sınava hazırlık süreci ve geleceğe dair hayalleriyle ilgili düşüncelerini dinledi, tavsiyelerde bulundu. Şehit Erdem Öztürk Meslek Lisesi ile aynı yerleşkede bulunan bahçedeki açık hava sınıflarındaki öğrencileri ziyaret eden Bakan, okul öncesi eğitimdeki çocukların misafiri oldu. Meslek lisesi 12'nci sınıf öğrencilerinin İletişim dersine de konuk olan Bakan Selçuk son olarak Güzellik ve Saç Bakımı Atölyesi’ndeki öğrencilerle buluştuktan sonra okuldaki ziyaretini tamamladı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle