Bakan Özer’den öğretmenlere jest

Bakan Özer’den öğretmenlere jest

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’den bu yana yüz yüze eğitimin kesintisiz sürmesi çalışan tüm öğretmenlere jest yaptı. Bir hafta sonra başlayacak yarıyıl tatili öncesi Bakan Mahmut Özer, bu süreçte büyük fedakarlık gösteren tüm öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderdi.

Haberin Devamı

Millî Eğitim Bakanlığı’nın okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için çalıştığını belirten Bakan Özer şunları söyledi:

“Yaklaşık bir buçuk yıllık uzaktan eğitimden sonra tüm sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmek, gerçekten kararlı adımlar ve kurallara titizlikle riayet edilmesini gerektiriyordu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini; öğrencilerimiz, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Geliştirdiğimiz sistem ile süreci tüm paydaşlarımızla başarılı bir şekilde yönettik. Bu sürecin en büyük kahramanları, öğretmenlerimiz oldu. Maskelerle ders anlattılar. Ayrıca öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemizdeki ortalama oranların çok üzerinde seyrettiği gibi kıta Avrupa’sındaki çoğu ülke öğretmenlerinin aşılanma oranlarının da üzerine çıktı. Bu süreçte öğretmenlerimiz, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar. Ayrıca idari personelimiz de sürece çok önemli katkıda bulundu. Hep birlikte topluma salgın ortamında en güvenli ortamın okullar olduğunu, okulların en son kapanacak yerler olduğunu göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bakanlık olarak tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettik. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.”

Haberle ilgili daha fazlası: