GeriEğitim AÖL sınav soruları yayımlandı - Açık Lise sına sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖL sınav soruları yayımlandı - Açık Lise sına sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav soruları yayımlandı - Açık Lise sına sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınavlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyor. 18 -19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen sınavın soru ve cevapları ODSGM sistemi üzerinden yayımlandı, gözler sonuçlara çevrildi. AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB'in sınav takvimi üzerinde bulunuyor. Öğrenciler, sonuçları aday işlemleri sayfasından görüntüleyebilecekler. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' Açık lise 2. dönem sonu sınavlarına giren öğrencilerin gündeminde bu soru var. Sınavlar 18 -19 Mart tarihlerinde 3 oturumlu olarak gerçekleşti. AÖL soru ve cevapları MEB'e bağlı olan ODSGM sayfası üzerinden yayımlandı. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Açıköğretim lisesi sınavları (AÖL) soru ve cevapları kısa sürede yayımlandı. Açık liseye kayıtlı olan öğrenciler, II. Dönem sonu sınavlarında çıkan sorular ve cevap anahtarına MEB’e bağlı olan ODSGM sayfası üzerinden erişilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takvimine göre 18-19 Mart 2017 Açık lise sonuçları 30 Mart 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar bireysel şifrelerini sisteme girerek kaç puan alabildiğini görüntüleyebilecek. AÖL Sınav sonuçlarını öğrenmek için http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden öğrenci girişi yapılması gerekiyor. Öğrenci No ve Şifre kısmının doğru bir şekilde dolduran, ardından da harf veya rakamlardan oluşan Güvenlik Kodu'nu sisteme yazan öğrenciler, AÖL Sınav Sonuçlarını kolaylıkla öğrenilebiliyor.

AÖL Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

AÖL 3.dönem sınavı ne zaman?

Açık Lise 3. dönem sınavları ise 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem yapılacak sınavın giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek. Açık Lise öğrencilerine dınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecel. Mutlaka MEB'in aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgelerini almaları gerekmektedir.

Açık Lise'ye Kimler Başvurabilir?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar, 
b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar, 
c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar. başvurabilir.

İlk Kayıt İçin Gerekli Evraklar

a) e-Okulda Kaydı Olan Öğrencilerden; İlköğretimi tamamlayanlar ile liselerin ara sınıflarından ayrılanlardan, 
b) • Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe, 
c) • T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir. Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir.
b) e-Okulda Kaydı Olmayan Öğrenciler İçin; İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrencilerden; 
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge, 
• Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf, 
• İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlardan Diploma Kayıp Örneğinin aslı), istenir. Orta Öğretim Ara Sınıflarından Ayrılan Öğrencilerden; 
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge, 
• Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf, 
• Tasdikname/tasdikname kayıp belgesinin ve ekinde okuduğu tüm sınıflara ait not döküm çizelgesinin aslı, 
• T.C Kimlik Numarası olmayanlardan ilk kayıt sınav bedelinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı, istenir.

 

 

False