GeriEğitim AÖL sınav giriş yerleri 2017! AÖL Giriş belgesi nasıl çıktı alınır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖL sınav giriş yerleri 2017! AÖL Giriş belgesi nasıl çıktı alınır?

AÖL sınav giriş yerleri 2017! AÖL Giriş belgesi nasıl çıktı alınır?

AÖL sınav giriş belgesi ile sınava katılım sağlayacakları okulları öğrenmek isteyen öğrenciler, bu belgelerin nasıl çıktı alınacağını araştırmaya başladı. Örgün eğitim şansı bulunmayan öğrencilerin eğitimlerine devam ettiği AÖL, ikinci dönem sınav giriş yerleri ile Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Peki, AÖL sınav giriş yerleri çıktı alma işlemi nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

AÖL sınav giriş belgesi açık lise sınavına gireceklerin yanında bulundurması gerekenlerden biri.  II. Dönem sonu sınavları 18-19 Mart tarihlerinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen  AÖL sınavı yerleri bakanlığın resmi internet sayfasına bağlı olan 'http://aol.meb.gov.tr' adresinden görüntülenebiliyor. Peki, AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınır? 

AÖL sınav yerleri bilgisinin de içerisinde yer aldığı 'sınav giriş belgesi' MEB'in resmi internet sitesi üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. 18-19 Mart tarihlerinde yapılacak olan AÖL sınav yerleri Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan öğrenciler, 'http://aol.meb.gov.tr' adresinden sınav giriş belgelerinin çıktısını edinebiliyorlar. İşte, AÖL sınav yeri sorgulama sayfası ve sınav giriş belgesi almak için yapılacaklar!

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIYOR?

AÖL sınav yerlerini öğrenmek edinmek isteyen öğrencilerin güvenlik kodu, öğrenci numarası ve belirledikleri şifre ile “Öğrenci Girişi” yapmaları gerekir. ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek çıktısını alabilirler. Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA

AÖL SINAV ÖNCESİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Milli Eğitim Bakanlığı, 18-19 Mart tarihlerinde üç oturumlu olarak gerçekleşecek olan AÖL 2. dönem sonu sınav yerlerinin açıklandığını resmi internet sitesi üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurusunda AÖL sınav giriş belgesinin edinilmesiyle ilgili açıklamalar ve sınavla ilgili bilgiler var. MEB’in resmi internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

“8 - 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.

• Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

I. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 14.00

III. Oturum 19 Mart 2017 Pazar 09.30

• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

• Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

• Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur

SINAV GÜNÜ BULUNDURULMASI GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

NOT: Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

 

False