GeriEğitim Ankara’da öğrenci ve öğretmenler için indirimli ulaşım kartı dağıtımı başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara’da öğrenci ve öğretmenler için indirimli ulaşım kartı dağıtımı başladı

Ankara’da öğrenci ve öğretmenler için indirimli ulaşım kartı dağıtımı başladı
refid:24895586 ilişkili resim dosyası

Ankara’da öğrenci ve öğretmenlerin yararlanacağı kırmızı renkteki indirimli Ankarakart’ların dağıtımı Kızılay Metro İstasyonu ile Büyükşehir belediye binasında başladığı açıklandı.

Başkent’te öğrenci ve öğretmenleri yararlanacağı indirimli Ankarakart’ların dağıtımı Kızılay metro istasyonu ile Büyükşehir belediye binasında başladı.
31 Aralık tarihine kadar öğrencilerin bandrol ücreti ödemeden sahip olabileceği, Kurban Bayramı sonrasında Beşevler ve Dikimevi Metro istasyonlarında satışı başlayacak olan kartlara internet üzerinden de başvuru yapılabilecek. Öğretmenlerin bandrol ücreti ödeyerek sahip olabileceği akıllı kartlara engelli vatandaşlar hiçbir ücret ödemeden sahip olabilecek.
İndirimli bilet kullanan öğrenci ve öğretmenler, Ankara Büyükşehir Belediye Binası ve Metro dağıtım merkezinde öğrenci belgeleri veya öğretmen olduklarına dair yazılı belge ile müracaat edebilecek. İndirimli kartlar 1 Ocak tarihine kadar paso yani bandrol yerine geçecek, daha sonra dolum yapılarak manyetik okuyucular sayesinde bilet olarak kullanılabilecek.

1 Ocak’ta kullanım başlayacak

Yeni uygulama hakkında açıklama yapan EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, 1 Ocak itibariyle bütün EGO otobüsleri ile Metro ve Ankaray’da Ankarakart’ın kullanımına başlanacağını belirtti.31 Aralık 2013 tarihine kadar öğrencilerden sadece 5 TL kart ücreti alınacağını belirten Tahiroğlu, şu bilgileri verdi:

“Öğrencilerimiz önümüzdeki 2 ay içinde indirimli kartlarını almakta lütfen acele etsinler. 31 Aralık sonrasına kalırsa bandrol ücreti ödemek zorunda kalacaklar. Öğretmenler ise gecen yılki fiyat üzerinden bandrol ücreti ödeyecekler. 1 Ocak’tan itibaren üç türlü kartın kullanımda olacak. Öğrenciler ve diğer indirimliler kırmızı kart kullanacaklar. Mavi tam, turuncu serbest kullanımlar için olacak. Yeni yılla birlikte EGO otobüslerinin tamamında, Metro ve Ankaray’da kullanılacak, sonra da özel toplu taşıma araçlarında kullanılmaya başlanacak.”

False