GeriEğitim Anaokullarında eğitime ara
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anaokullarında eğitime ara

Anaokullarında eğitime ara

Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında 'ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verileceğini açıkladı.

Okulların ara tatil sonrası uzaktan eğitime geçmesinin ardından gözler okul öncesi eğitime çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen yazı aracılığıyla duyurulan kararda, her ilin kendi koşullarını değerlendirerek uzaktan eğitim kararı alınabileceği ifade edilmişti. Ancak koronavirüs vaka sayılarındaki artış bu kararın da değişmesine yol açtı. Kabine toplantısı sonrası salgınla mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Anasınıfı ve benzeri eğitim sınıfı faaliyetlerine ara verilecektir.' dedi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede de 'Anasınıfı ve anaokullarının faaliyetlerine ara verilmesi' ibaresi yer aldı.

Türkiye genelinde, bünyesinde anasınıfı bulunan okullar dahil, okulöncesi eğitim veren 25 bin 640 resmi kurum bulunuyor. Toplam 1 milyon 340 bin 507 öğrencinin eğitim gördüğü resmi anaokulu ve anasınıflarında 72 bin 219 öğretmen görev yapıyor. 

False