GeriEğitim Alo buyrun ben Ziya Selçuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alo buyrun ben Ziya Selçuk

Alo buyrun ben Ziya Selçuk
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezini arayanların telefonu zaman zaman şöyle açılıyor: “Alo buyrun ben Ziya Selçuk size nasıl yardımcı olabilirim?” Tabii arayan kişi telefonu bizzat Milli Eğitim Bakanı’nın açtığını zannedip şaşkınlık yaşayabiliyor. Ancak aslında telefondaki kişi Bakan Ziya Selçuk değil, çağrı merkezinde çalışan diğer Ziya Selçuk.

İsim benzerliğinden kaynaklanan bu küçük karışıklık Bakan’ın da dikkatini çekti ve Selçuk, sosyal medya hesabından şu esprili paylaşımı yaptı:
“İkimizin adı da Ziya Selçuk. İkimiz de Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevliyiz. Ben bakanlık binasındayım, o da Mebim Çağrı Merkezi’nde çalışıyor ve doğal olarak telefonları “Buyrun ben Ziya Selçuk size nasıl yardımcı olabilirim?” diye açıyor. Gerisini siz hayal edin:)”

Alo buyrun ben Ziya Selçuk

MEMUR ZİYA SELÇUK DURUMDAN MEMNUN
Çevresi tarafından oldukça sevilen memur Ziya Selçuk, Bakan Selçuk’un paylaştığı tweetten dolayı büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Yaşadığı ilginç diyalogları anlatan Selçuk, "Sayın Bakamımız ile isim benzerliği birçok anı yaşamama vesile oluyor. Tabi bu durum bakanımızın göreve başladığı tarihle başladı. 10 Temmuz 2018 tarihinde mesai yapıyordum. Mesai arkadaşlarım bana, ‘Sayın Bakanımız yeni göreviniz hayırlı olsun’ dedi. İşte çağrı merkezine bizi aradıklarında ben Ziya Selçuk deyince bakanımızla görüştüğünü zannediyor. Sayın Bakanım diye hitap eden var, hocam diye ifade eden var. Bizi arayanlara isim telaffuz edince bu ifadeler ile yaklaşım sağlıyorlar. Ben her ne kadarda isim benzerliği olduğunu söylesem de hayır bakanımız siz bize sürpriz yapıyorsunuz diyorlar. Sayın Bakanımızın bu güzel anıyı twitter hesabından sosyal medya da paylaşması beni çok mutlu etti, kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle