GeriEğitim Ada hayaline uçmak için hızla iyileşiyor  
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ada hayaline uçmak için hızla iyileşiyor  

Ada hayaline uçmak için hızla iyileşiyor  
Abone Olgoogle-news

Muğla'da öğretmen Mahinur Göker Aktaş, öğrencilerin ve velilerin desteğiyle kaleme aldığı ‘Ada Hayaline Uçuyor’ adlı kitapla lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Ada Su Zor'un Kapadokya'da sıcak hava balonla uçma hayalini gerçeğe dönüştürmek istiyor. Ama bunun için tedavisi başarıyla süren Ada’nın bir an önce iyileşmesi gerekiyor.

Muğla'da öğretmen Mahinur Göker Aktaş, öğrencilerin ve velilerin desteğiyle kaleme aldığı ‘Ada Hayaline Uçuyor’ adlı kitapta anlattığı lösemi tedavisi gören Ada Su Zor'un Kapadokya'da sıcak hava balonuyla uçma hayalinin peşinden koşuyor. Fethiye ilçesi Bozyer Mahallesi'nde yaşayan 11 yaşındaki Ada'ya iki yıl önce beyin tümörü teşhisi konuldu. Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde beynindeki tümör alınan çocuğun, daha sonra lösemi tedavisine başlandı. Kemoterapi gören Ada'nın hikayesini öğrenen Ölüdeniz İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri ile velileri, Kovid-19 döneminde Ada'ya yardımcı olmak istedi

Sınıf öğretmeni Mahinur Göker Aktaş'ın, çocuğun hayat hikayesini kitaplaştırma fikrine veliler ve öğrencileri de destek verdi. ‘Ada Hayaline Uçuyor’ adlı kitabın görselleri de veliler ve sınıftaki öğrenciler tarafından çizildi. Bazı sivil toplum kuruluşları ve yardımseverlerin destekleriyle basımı yapılan kitap temmuzda satışa sunuldu. Kitabın geliriyle çocuğa destek sağlanırken, tek hayali Kapadokya'da sıcak hava balonuyla uçmak olan küçük Ada da iyileşip bu hayalini gerçekleştireceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

Ada hayaline uçmak için hızla iyileşiyor

ADA'NIN HAYALİNİ ÇİZDİLER
Öğretmen Mahinur Göker Aktaş, Ada'nın hikayesini bir veliden öğrenince bir şeyler yapmak istediklerini söyledi. Çocuğun hikayesini kitapta topladıklarını anlatan Aktaş, şöyle konuştu:
"Öğrencilerimiz Ada'nın hayalini çizdi. Tamamen öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğiyle hazırlanmış bir proje. Burada çocuklarıma kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve kitabı sevdirmeyi de amaçladık. Ada'ya hastalığı sürecinde giderlerine katkıda bulunmak da istedik. Kitap satışa sunuldu. İnşallah Ada da bir an önce sağlığına kavuşur."

Ada hayaline uçmak için hızla iyileşiyor

ADA, KİTAPTA MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE UÇUYOR
Kitaptaki resimleri çizen Burcu Cunneen de Ada'nın hayalinden çok etkilendiklerini, projenin kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi. Çocuklara iyiliği aşılamak istediklerini belirten Cunneen, "Ada'mızın hayalinde Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ile tanışmak da vardı. Ben de balonun içinde Ada ile Ziya öğretmenimizi resmettim. Umarım gerçekten aynı balonda uçarlar ve hayalini yaşamış olur" dedi.

Ada'nın annesi Ayça Zor (32) ise sürecin zor kısmını atlattıklarını, kızının tedavisinin devam ettiğini söyledi. Hiç tanımadığı öğretmen ve velilerden Ada'nın hikayesinin yazılacağı haberini aldığında şaşırdığına değinen Zor, "Kitabın yazıldığını öğrenince çok sevindim. Onların desteğiyle bu zamana kadar geldik. Çok şükür iyi, tedaviye de cevap veriyor. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle