GeriEğitim ÖSYM'den DUS ve İSG açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSYM'den DUS ve İSG açıklaması

ÖSYM'den DUS ve İSG açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 08 - 14 Haziran 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-DUS) Ek yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 18 Haziran 2021 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleriyle erişebilecek.

2021-İSG/1 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI 
ÖSYM tarafından 30 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına (2021-İSG/1) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, ortak soru olarak kullanılan A ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testlerinin Temel Soru Kitapçığı dizilimine göre 37. Sorunun “D” olarak girilmiş cevabının “B” olarak düzeltilmesine karar verilmiş ve değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 18 Haziran 2021 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

False