Geri2. SINIF 2. Sınıf İngilizce 1. Ünite Words (Kelimeler) konu anlatımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2. Sınıf İngilizce 1. Ünite Words (Kelimeler) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 1. Ünite Words (Kelimeler) konu anlatımı
Abone Olgoogle-news

İngilizcede birçok kelime vardır. Türkçemiz içerisinde nasıl kelimeler varsa aynı şekilde İngilizcede de oldukça fazla kelime bulunur. Şimdi bu kelimelerden bazılarına öğreneceğiz ve bunlarla ilgili cümleler kuracağız. İşte 2. sınıf İngilizce 1. ünite words (Kelimeler) konu anlatımı.

İngilizce kelimeler öğrenebilir ve daha sonra bu kelimeler eşliğinde cümle kurabiliriz. Şimdi bazı İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığı nasıl bunlara bakalım. Bunları öğrendikten sonra ardından farklı cümleler ile bu kelimeleri daha iyi bir şekilde anlamaya çalışalım.

 1. Ünite Words (Kelimeler)

 İngilizce içerisinde bilmemiz gereken bazı kelimeler bulunmaktadır. Biz öncelikle bu kelimelerden başlayacağız ve bunları en iyi şekilde anlamaya çalışacağız.

 Ambulance = Ambulans

 Broccoli: Karnabahar

 Cafeteria = Kafeterya, yemekhane

 Doctor = Doktor

 Electric = Elektrik

 Football = Futbol

 Garage = Baraj

 Helicopter = Helikopter

 İtaly = İtalya

 Jacket = Ceket

 Kimono = Kimono

 Lemon = Limon

 Music = Müzik

 Negative = Negatif

 Oval = Yumurta biçiminde olan

 Poster = Afiş, poster

 Park = Park

 Quiz = Sınav, test

 Robot = Robot

 Supermarket = Büyük mağaza

 Telephone = Telefon

 University = Üniversite

 Veterinarian = Veteriner

 Vagon = Vagon, yük arabası

 Yoghurt = Yoğurt

 Zebra = Zebra

 Alphanet = Alfabe

 Hot = Sıcak

 Cold = Soğuk

 School = Okul

 Hello = Merhaba

 Gördüğümüz gibi şu an öğrenmemiz gereken İngilizce kelimeler yukarıdaki gibidir. Bu kelimeleri daha iyi bir şekilde anlayabilmek için, mutlaka defterimize sırasıyla tekrar yazmalıyız. Daha sonra karşılıklarına bakmadan yazmaya çalışmalıyız. Böylece İngilizce hangi kelimenin Türkçe karşılığı olduğunu daha iyi bir şekilde anlayabiliriz.

 Cümle kurarken nesne ya da varlıkların bir tane olduğunu anlatmak için, ‘a’ ya da ‘an’ kullanırız. Eğer öndeki kelime sesli harfle bitiyor ise, ‘an’ kullanılır. Şimdi bunlar hakkında bilgiler örnekler yapalım ve cümlede yukarıdaki kelimeleri nasıl kullanıldığını öğrenelim.

 Örnekler:

 This is a lemon (Bu bir limon.)

 That is a zebra (O bir zebra.)

 This is an umbrella (Şemsiye) (Bu bir şemsiye.)

 This is an apple (elma) (Bu bir elma.)

 Yukarıdaki örneklerde gördüğümüz gibi bazı kelimeleri kullanırken, ‘a’ harfini kullandık. Bazı cümleleri yazarken ise, ‘an’ kalıbını kullandık. Bu şekilde siz de farklı örnekler yapabilir ve defterinize yazabilirsiniz.

 Şimdi de nasıl soru soracağımızı öğrenelim ve kelimeleri kullanım.

 Örnekler:

 What is That? (Bu soru sayesinde uzaktaki nesnenin ne olduğunu sorarız ve anlamaya çalışırız.)

 What is that? (O nedir?)

 That is an umbrella (Bu bir şemsiyedir.)

 What is that? (O nedir?)

 That is a lemon (O bir limondur.)

 Bazı zamanlar öğretmenlerimiz sınıf içerisinde emir cümleleri kullanır. Şimdi bu emir cümlelerinin nasıl kullanıldığına bakacağız ve anlamaya çalışacağız.

 Cut out the carts (Kartları kesiniz.)

 Look at the pictures (Resimlere bakınız.)

 Look at me (Bana bakınız.)

 Show me your book (Bana kitabınızı gösterin.)

 Bu şekilde birçok farklı emir cümlelerini öğretmenlerimiz kurar. Bunu yaparken İngilizcede Yukarıdaki cümlelerde olduğu gibi sizli bizli şeklinde ifade ortaya çıkar. Ancak bunu sınıfta öğretmenlerimiz gerçekleştirir. Biz bu şekilde öğretmenlerimize karşı emir kipiyle konuşmamamız gerekiyor.

 Yukarıda yazdığımız kelimeler şu an bu ünite içerisinde öğrenmemiz gereken sözcüklerdir. Bu sözcükleri yazarken aynı zamanda nasıl okunuyor bunları da inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda evde aile büyükleriniz ile beraber tekrar edebilirsiniz. Böylece konuyu çok daha iyi bir şekilde anlama şansını elde edebilirsiniz.

 Karşılıklı olarak sorular sorabilir ve bu sorunlara karşı yukarıdaki gibi cevaplar yazabilirsiniz. Cümle kurarken mutlaka yukarıda öğrendiğimiz kelimeleri kullanmaya özen gösterin. Böylece hem konuyu daha iyi anlayabilirsiniz hem de kurmuş olduğumuz birbirinden değişik cümlelerdeki kelimeleri aklınızda kolayca tutabilirsiniz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle