14 yaşındaki Türk öğrenci viyolonselde dünya birincisi

Güncelleme Tarihi:

14 yaşındaki Türk öğrenci viyolonselde dünya birincisi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 31, 2018 12:03

DEÜ Devlet Konservatuvarı öğrencisi 14 yaşındaki Arya Nur Güneş, II. LUTHIERS CLAR Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birinci oldu.

Haberin Devamı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Devlet Konservatuvarı Ortaokulu Müzik Bölümü Viyolonsel Sanat Dalı öğrencisi 14 yaşındaki Arya Nur Güneş, II. LUTHIERS CLAR Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birinci oldu. DEÜ Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Çağlayan Ünal Sümer'in öğrencisi olan Arya, 18-20 Mayıs tarihlerinde Valencia’da yapılan ve orijinal adı "II. Concurso Internacional de Violoncellos LUTHIERS CLAR" olan II. LUTHIERS CLAR Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Arya, elde ettiği birinciliğin yanında 22-28 Temmuz tarihlerinde İspanya'nın Sigüenza şehrinde bu yıl beşincisi düzenlenecek "CellosMagic Festivali"nde de konser verme hakkı kazandı.

Haberin Devamı

Çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladığı için çok mutlu olduğunu belirten Arya Nur Güneş, temmuz ayındaki konseri iple çektiğini söyledi.

Güneş, altı ay önce de Litvanya'nın Kaunas şehrinde düzenlenen "Kaunas Sonorum 2017 Genç Müzisyenler Uluslararası Müzik Yarışması"nda da 18 ülkeden yaşları 10 ila 23 arasında değişen 590 müzisyen arasında jüri özel mansiyon ödülüne layık görülmüştü.

Haberle ilgili daha fazlası: