GeriEge Zeytin ağaçlarını kesen Kolin şirketi 60 bin fidan dikmek için protokol imzaladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zeytin ağaçlarını kesen Kolin şirketi 60 bin fidan dikmek için protokol imzaladı

Zeytin ağaçlarını kesen Kolin şirketi 60 bin fidan dikmek için protokol imzaladı
refid:27760189 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Soma Yırca Mahallesi'nde termik santral yapımı için 6 bin 666 zeytin ağacı kesip söken Kolin Grubu, 60 bin fidan dikmek için Soma Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Kolin firmasının alt birimi olan Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. yetkilisi Murat Zekeriya Aydın, Soma Belediye Başkanı AK Partili Hasan Ergene'yi makamında ziyaret ederek, ağaçlandırma faaliyetleri yürütülmesine ilişkin işbirliği protokolü imzaladı. Protokol imza törenine Soma Kaymakamı Bahattin Atçı da katıldı.

Belediye Başkanı Hasan Ergene, yaptığı açıklamada, "Soma halkının çevre, orman, ağaç sevgisi konusunda bilinçlendirilmesi, belediye arazilerinin ağaçlandırılması, belediye zeytinliklerinin oluşturulması, zeytinciliğin geliştirilmesi, örnek zeytincilik alanlarının oluşturulması, zeytin yetiştirilmesi ile ilgili bilgilendirme çalışmalarının yapılması ve kaliteli tarım uygulamasının teşvik edilmesi için ağaçlandırma faaliyetleri yürütülmesine ilişkin Kolin firmasının alt birimi olan Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş ile iş birliği protokolü imzaladık" dedi. Başkan Ergene, protokol gereği belediyenin göstereceği alanlara 60 bin fidanın şirket tarafından dikileceğini söyledi.

KARARIN ÇIKTIĞI ZEYTİN AĞAÇLARI KATLEDİLMİŞTİ
Soma'nın Yırca Mahallesi'nde yapılması planlanan yeni termik santral için alanda bulunan 6 bin 666 zeytin ağacı, santrali yapacak firma tarafından dozerlerle sökülüp veya kesilmiş, köylü ile şirketin güvenlik güçleri karşı karşıya gelmişti. Kamuoyunu ayağa kaldıran zeytin katliamının gerçekleştiği gün Danıştay'ın durdurma kararı kamuoyuyla paylaşılmıştı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle