Yeşeren kalemler

Güncelleme Tarihi:

Yeşeren kalemler
Oluşturulma Tarihi: Aralık 09, 2015 17:04

MUĞLA’da gerçekleştirilen bir proje kapsamında hazırlanan ve toprakla buluştuğu zaman birkaç hafta içinde filizlenen çevreci kalemler, Doğu’ya ulaştı. Doğu kentlerinde görev yapan öğretmenlerin talebi üzerine çevreci kalemler, köy okullarındaki öğrencilere yollandı.

Haberin Devamı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü, "Önce Kalemimiz Sonra Muğla’mız Çiçek Açsın" sloganıyla, ’Yeşeren Kalem’ Projesi’ni hazırladı. Arkasında bitki tohumu bulunan kalemler, bittiği zaman toprağa dikildiğinde birkaç hafta içinde filizleniyor. Sosyal medyada paylaşılan kalemler, büyük ilgi gördü. Farklı illerde görev yapan birçok öğretmen, Muğla Büyükşehir ile temasa geçerek kalem için talepte bulundu. Öğretmenleri isteğini geri çevirmeyen belediye yetkilileri, öncelikli olarak Doğu’da görev yapan köy okullarına kalem gönderdi. İlk etapta Mardin, Hakkari, Diyarbakır, Siirt, Batman, Van, Bitlis, Cizre, Ağrı, Şırnak gibi illerin köy okullarına ulaşan kalemler, öğrenciler ve öğretmenler tarafından tam not aldı.

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çevreye duyarlı, sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmenin önemini belirterek şunları söyledi:

Haberin Devamı

"Türkiye’nin hemen her yerinden yeşeren kalemlerimize talep geliyor. Öncelikle öğretmenlerimize ve öğrencilerimize duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Kalemlerimiz sayesinde öğrencilerimiz bir canlının sorumluluğunu alacak, onu büyütecek ve bu süreci takip edebilecek. Kalemlerimizden elimizden geldiğince herkese göndermeye çalışıyoruz. Yine de tüm talepleri karşılamamıza imkan yok. Yeşeren kalemlerimize ilgi gösteren herkese tekrar teşekkür ediyorum."

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!