GeriEge Yaşar'ın üç altın kızı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşar'ın üç altın kızı

Yaşar'ın üç altın kızı
refid:23592808 ilişkili resim dosyası

İZMİRLİ üç genç kız, Yaşar Üniversitesi’nde tamamladıkları lisans eğitimlerinin ardından, dünya çapındaki şirketlerde aldıkları görevlerle gurur kaynağı oldu.


 İzmirli gençlerden Gizem Gülbent, çocukluk hayali olan yurtdışında çalışma isteğini henüz 22 yaşındayken Microsoft Japonya’nın ortağı Dunksoft’un satış ve pazarlama departmanına kabul edilerek başardı. 5 dil bilen genç kız, Microsoft’la birlikte yürütülen projelerin pazarlama yönetimini gerçekleştirirken, aynı zamanda uluslararası satış konusunda da başarılı çalışmalara imza atıyor. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitiren Sinem Gökçimen, bilgi teknolojileri sektörünün önde gelen kuruluşlarından KoçSistem’in en genç iş zekası danışmanı olarak kabul edilerek adından söz ettirdi. Endüstri Mühendisliği’ni 2011’de ikincilikle bitiren Damla Şener de kariyerine Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak devam ediyor. Genç yaşlarında büyük başarılara imza atan gençler, nasıl başardıklarını ve gelecek hedeflerini şöyle anlattı:

Microsoft’la projeler üretiyoruz

Gizem Gülbent

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2012’de mezun oldum. Üniversite hayatımda aktif olmaya çalıştım. Üniversite içinde birçok sosyal kulüpte görev aldım. Son sınıfta da çocukluk hayalim olan yurtdışında çalışmak konusunda adımlar atmaya başladım. Farklı ülkelerde birçok şirketle mülakata girdim. Zorlu bir sürecin sonunda hedefime ulaşmayı başardım. Şimdi Japonya’dayım. Microsoft Japonya’nın ortaklarından biri olan Dunksoft şirketinde satış ve pazarlama alanında çalışıyorum. Şirket, Microsoft’un partneri olduğu için sürekli Japonya ile koordineli projeler yapıyoruz. Ben de Microsoft’la birlikte yürüttüğümüz bu projelerin pazarlama yönetimini yapıyorum. 5 dil bildiğim için, bu projelerin uluslararası satışı ve dünya çapında marketteki konumlarıyla ilgili de çalışmalar yürütüyorum. Kariyerime Japonya’da yapacağım yüksek lisansla devam etmeyi planlıyorum.

Büyük firmalar ona danışıyor

Sinem Gökçimen

2009’da Belçika’da geçirdiğim Erasmus deneyimim benim için oldukça verimli oldu. Şu an Koç Grubu’nun bünyesinde bulunuyorum ve KoçSistem’de uluslararası pek çok firmaya iş zekası danışmanı olarak hizmet veriyorum. Türkiye’nin önde gelen büyük ölçekli firmaları önemli stratejik kararlarını alırken yanlarında genç bir mezun olarak beni buluyorlar.


En iyilerde yüksek lisans

Damla Şener

2006’da başladığım Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2011’de bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Yüksek lisans eğitimi almaya karar verdiğim dönemde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde yüksek öğrenimime devam etme hakkı kazandım. Lisans döneminin ardından Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programında eğitimime devam etme kararı aldım. Şu anda Koç Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.

False