GeriEge Yaşar: Tuzak kurdular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşar: Tuzak kurdular

TOBB Sanayi Odaları Konsey Üyesi seçilemeyince, Konsey Başkanlığı hayali de suya düşen Selim Yaşar, sanayici arkadaşlarını suçladı. Kendisi gibi EBSO Meclis Başkanı Kemal Çolakoğlu'nun Konsey Başkanlığı'na aday olduğunu ve bu nedenle önünü kestiğini iddia eden Yaşar, ‘‘Bu nedenle arkadaşlarım bana tuzak hazırladı. Ben bütün iyi niyetimle seçime gittim. Daha sonra seçimin bir tuzak olduğunu, bana itiraf ettiler'' dedi.

SEÇİMİN yapılmasına değil, 7. konsey üyesinin seçilme şeklinde itiraz ettiğini söyleyen Yaşar, ‘‘TOBB, EBSO'dan 6 değil, 7 konsey üyesi isteyebilir. Bu Mayıs ayı içinde belli olacak. Salı günü yapılan seçimlerde 7. konsey üyesini de belirledik. Ancak seçilen 6 kişinin dışında, en yüksek oyu alan 3 kişi vardı. Bu üç ikişi arasında kura çekildi ve Cumhur Kendir çıktı. Ben bu kuraya itiraz ediyorum'' diye konuştu.

SEÇİM sonrasında Kemal Çolakoğlu ve Coşkun Yolgörmez'in kendisini hedef alan açıklamalar yaptığına da değinen Yaşar, ‘‘İki arkadaşım da açıklamaları ile bana duydukları nefret ve düşmanlığı açıkça ortaya koydu. Ben bu sözleri aynen kendilerine iade ediyorum. EBSO'nun itibarını zedeleyecek tarzda davranan Çolakoğlu ve Yolgörmez'i kınıyorum'' dedi.

YAŞAR, seçim sonrasında, Çolakoğlu'nun kendisinin önünü kesmek istediğini ve seçimi yapmak için kendisinin ameliyat olduğu dönemi beklediğini öne sürmüştü. Yaşar, Yolgörmez'in de lise mezunu olması nedeniyle Konsey Üyesi seçilmesini eleştirerek, ‘‘Ben iki üç dil biliyorum, iki üniversite bitirdim. Bu göreve ben mi Yolgörmez mi layık'' diyerek, sert tepki göstermişti.

False