GeriEge Tabiplerde üçüncü liste
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tabiplerde üçüncü liste

Abone Olgoogle-news

İZMİR Tabip Odası yönetimine üçüncü aday liste de dün ilan edildi. Kulislerde adı alternatif grup olarak geçen ve başını Dr. Ruşen Aydın'ın çektiği ‘‘Hekimler İçin Güç Birliği’’ grubu, Atatürk Eğitim Hastanesi'nde düzenledikleri basın toplantısıyla çekirdek listesini açıkladı. Dr. Aydın, ‘‘Amacımız Tabip Odamızın hekimlerle arasındaki yabancılaşmayı kırmak, Odayı küçük bir grubun değil, İzmir'de yaşayan 7 bini aşkın hekimin odası haline getirmek’’ dedi.

BİRLİKTE yola çıkıp ayrılan, birleşme çağrıları da olumsuz sonuçlan ‘‘Önce Hekim’’ grubundan liste dışı bırakılan Dr. Emin Yeğinboy ve Dr. Alparslan Bilen'in de yer aldığı yeni bir listeyle yönetime aday olan ‘‘Hekimler İçin Güç Birliği’’ grubunun hedeflerini açıklayan Dr. Ruşen Aydın, ‘‘Yabancılaşmalar zircirinin hekim-Tabib Odası halkasından sonra, hekim-halk ve Türk Tabipler Birliği-devlet yabancılaşması halkalarını da kırmaya çalışacağız’’ diye konuştu.

Dr. Aydın, ayrıldıkları diğer gruba da atıfta bulunarak, ‘‘Önce Hekim gibi öncelik çıkmazlarına saplanmadan, sağlık hizmetine herkesin, hiç bir kaygı duymadan ulaşabildiği, her bireyin nitelikli ve eşit sağlık hizmeti alırken, hekimlerin ezilip sömürülmediği bir sağlık sistemi için mücadele edeceğiz. Meslektaşlarımızın bize (Haydi göreve biz arkanızda değil yanınızdayız) demelerini bekliyoruz’’ dedi.

False