SunExpress’te görev değişikliği

SunExpress’te görev değişikliği

Türk Havayolları Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak uzun yıllar çalışan Faruk Çizmecioğlu SunExpress Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Haberin Devamı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in yönetim kadrosu güçlendi. Türk Havayolları Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan ve Türk Havayolları’nın son yıllarda kaydettiği büyümenin önemli mimarlarından biri olarak kabul edilen Faruk Çizmecioğlu, Türk Havayolları tarafından SunExpress Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Türk Havayolları Satış Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 30 Nisan 2014 tarihi itibariyle emekli olarak ayrılan Çizmecioğlu, THY Teknik ve SunExpress Yönetim Kurulu üyeliği görevinde de bulundu. Faruk Çizmecioğlu’nun atamasıyla, SunExpress üst yönetimi, Genel Müdürü Paul Schwaiger ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın olarak tamamlandı.

Faruk Çizmecioğlu Kimdir?

Haberin Devamı

1966 tarihinde doğan Faruk Çizmecioğlu, 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Altı yıl boyunca Oyak Renault Firması lojistik departmanında farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra Uluslararası Dış Ticaret alanında çalıştı.

2004 yılında Türk Hava Yolları’nda göreve başlayan Çizmecioğlu, 2004-2009 tarihleri arasında Pazarlama ve Satış Başkanlığı görevini üstlenmiş ardından 2010 yılında pazarlama ve satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Üretim Planlama, Gelir Yönetimi, Kurumsal İletişim, Kurumsal Anlaşmalar ve tüm dünyada ki Türk Havayolları ofislerinin pazarlama ve satış kanallarının yönetimlerinden sorumlu olarak yaptığı çalışmalar neticesinde 2011 yılında yapılan bir araştırmada yılın en iyi 25 pazarlama yöneticisi içinde birinci seçilen Çizmecioğlu, Türk Havayolları’ndaki pazarlama ve satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 30 Nisan 2014’te emekli oldu.


Haberle ilgili daha fazlası: