GeriEge Polisten broşürlü dolandırıcılık uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polisten broşürlü dolandırıcılık uyarısı

Polisten broşürlü dolandırıcılık uyarısı
refid:24931771 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

MUĞLA İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek amacıyla, “Polis Para İstemez” başlıklı 10 bin broşür bastırıp kafeteryalar, kahvehaneler, pazaryerleri, otogar, apartmanlar, cadde ve sokaklarda dağıtmaya başladı.

Asayiş Şube Müdürü Uğur Çaylak, “Vatandaşlarımız, kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından aranarak yada cep telefonlarına gönderilen çeşitli mesajlarla kandırılmaya çalışılıyor. Hiç kimse sahtekarlara taviz vermesin ve derhal 155 Polis İmdat hattını arasın. Suçlulara göz açtırmayacağız. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için 24 saat görevimizin başındayız” dedi.

Broşürdeki uyarılardan bazıları şöyle:

“Kendisini emniyet mensubu ve kamu görevlisi gibi tanıtarak türlü bahaneler ile para talep eden veya kişisel bilgilerinizi isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Bu kişiler tamamen tiyatral yöntemler kullanmak suretiyle arka fondan polis jargonuyla hitaplarda bulunup internetten kolayca elde edebilecekleri telsiz konuşma kayıtlarını sizi inandırmak için kullanmaktadırlar. Kesinlikle T.C. kimlik numarası, banka kartı numarası, banka hesap bilgileri gibi, bilgilerinizi paylaşmayınız. Bu tür olaylarda en yakın kolluk birimine ya da 155 Polis İmdat hattına müracaat ediniz.”


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle