GeriEge Ot Festivali 7-10 Nisan’da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ot Festivali 7-10 Nisan’da

Ot Festivali 7-10 Nisan’da
Abone Olgoogle-news

İZMİR’in Çeşme İlçesi’nin Alaçatı Mahallesi’nde bu yıl 7’incisi gerçekleştirilecek ot festivalinin, 7-10 Nisan tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği ’Otların Rüzgarlı Öyküsü: 7’nci Alaçatı Ot Festivali’nin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Ülkenin en prestijli festivallerinden olan, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören etkinliğe; birçok tur şirketinin yurtiçi ve yurtdışından tur düzenleyeceği belirtildi.

Ot Festivali 7-10 Nisan’daCHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, festivalin bu yıl 7-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini kaydetti. Dolu dolu bir festival planladıklarını ifade eden Dalgıç, "Hem yöre halkı hem de ziyaretçiler için unutulmaz bir festival olacak" dedi. Alaçatı Ot Festivali’nin bölgenin doğallığını ve kültürünü yansıtan bir festival olduğunu vurgulayan Başkan Dalgıç, etkinliğin amacının Alaçatı’nın vazgeçilmezlerinden olan ot kokulu dar sokaklarını bugünlere taşımak ve o sokaklarda yaşanmış kültürü gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade etti. Başkan Dalgıç, "Ot Festivali ile Alaçatı’nın korunmuş doğası ve eşsiz tarihi dokusunu, gelenek ve göreneklerimizdeki sıcaklık ve samimiyetle harmanlayarak yerli ve yabancı konuklarımızla tanıştırmak istiyoruz" diye konuştu.

Ot Festivali 7-10 Nisan’daERKEN REZERVASYON ÇAĞRISI

Yoğun ilgi gören festival nedeniyle geçtiğimiz yıllarda bölgedeki otellerin neredeyse tamamının dolduğunu hatırlatan Başkan Dalgıç, ziyaretçilere erken rezervasyon çağrısında bulundu. Bu yıl gerçekleşecek festivale yerli ve yabancı birçok konuk katılacağını vurgulayan Dalgıç, "Alaçatı’nın dar sokaklarında dolaşırken, güler yüzlü, güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, tanımadığınız insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak ’O an Alaçatı’daydım’ diyebilmek için herkesi bu festivali paylaşmaya çağırıyorum" diye konuştu.

False