GeriEge Miss Apollon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Miss Apollon

Miss Apollon

Aydın'ın Didim İlçesi'nde bu yıl 8'incisi düzenlenen Miss Apollon Güzellik Yarışması'nda, Rusya'dan Aibedullina Talia birinci seçilerek, tacı takan isim oldu.

Didim Venosa Beach Resort & Spa Otel'de yapılan 8. Miss Apollon Güzellik Yarışması, final gecesiyle sona erdi. Yarışmaya Rusya, Ukrayna, İsveç, Makedonya, Özbekistan, Tataristan ve Kazakistan'dan yaşları 17 ila 26 arasında değişen 15 güzel katıldı. Otelin balo salonunda gerçekleştirilen yarışmayı, CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Çetin Gülseven, belediye meclisi üyeleri, davetliler ve otel müşterileri izledi. Yarışmada jüri üyeliğini Peninsula Turizm ve Venosa Otel Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bağcı, TUI Türkiye Ürün Müdürü Ivor Vucelic, Miss Apollon organizatörü Vladımir Ilin, Venosa Beach Resort & Spa Otel Avukatı Ufuk Yörük, Fashion TV Direktörü Cüneyt Polat ile Didim Turizm Derneği Başkanı ve Didim Palm Wings Beach Resort Otel Genel Müdürü Ercüment Alkaner yaptı.

Miss Apollon

Podyuma çıkan güzeller dans şovu sundu. Yöresel kıyafetleri, bikinileri ve gece kıyafetleriyle podyumda yer alan güzeller, 'Miss Apollon' güzeli olmak için yarıştı. Jürinin değerlendirmesinin ardından 5 numaralı mayo ile yarışan, Rusya'dan Nesterova Anastasia dördüncü, Tataristan'dan 15 numaralı Tebekina Ekaterina üçüncü, İsveç'ten 9 numaralı Frida Fornander ikinci ve Rusya'dan 7 numaralı Aibedullina Talia birinciliği elde etti. 12 numaralı Özbekistanlı Mnasheva Aizhan ise "Miss Venosa" güzeli seçildi. Kraliçe seçilen Aibedullina Talia'nın tacını TUI Türkiye Ürün Müdürü Ivor Vucelic taktı. Rus güzel Talia, "Güzel bir gece yaşadım. Hayallerim gerçek oldu. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Peninsula Turizm ve Venosa Otel Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bağcı da, sahneye gelerek yarışmacıları tek tek tebrik etti.

False